توانمندی های فرهنگی و هنری تکاب در راستای توسعه جلوگر شود

توانمندی های فرهنگی و هنری تکاب در راستای توسعه جلوگر شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در مراسم افتتاح هتل سینمای تخت سلیمان گفت: اندیشه ناب ایرانی و اسلامی عقبه ارزشمند بناها و محوطه های تاریخی کشور است و بازدید کنندگان از آثار تاریخی باید با این ارزش ها نیز آشنا شوند.

حجت الاسلام ناصر خدایاری با بیان اینکه آثار تاریخی نمادی از ارزش های ایرانی و اسلامی هستند، افزود: امروز نیز باید به دنبال خلق آثار فرهنگی، هنری و معنوی خاص و ماندگاری باشیم که قابلیت و ارزش نگهداری و حفاظت داشته باشند.

وی با اشاره به ارتباط تنگاتنگ میراث فرهنگی و حوزه تولیدات فرهنگی و هنری بیان کرد: آذربایجان غربی سرشار از استعدادهای ناب در زمینه فرهنگ و هنر و میراث فرهنگی و معنوی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به احداث نخستین سالن سینما در تکاب ادامه داد: سینما بازتاب و انعکاسی ماندگار و تصویرگر جغرافیای فرهنگی و اقتصادی و هنری کشور به شمار می رود که موجب تعالی فرهنگ جامعه می شود.

حجت الاسلام خدایاری افزود: هویت تاریخی، اجتماعی، فرهنگی و دینی مردمان کشورمان در بستر سینما امکان ظهور و بروز یافته است.

وی با اشاره به قابلیت های فرهنگی تکاب گفت: هنرهای زیبا و ماندگار فرش دستباف و خوشنویسی برش هایی از معنا و معنویت در این شهرستان است که باید در راستای توسعه فرهنگی و اجتماعی منطقه جلوگر شود.