فرماندار تکاب:

شوراها کار جهادی را سرلوحه مدیریت شهری و روستایی قرار دهند

شوراها کار جهادی را سرلوحه مدیریت شهری و روستایی قرار دهند
فرماندار تکاب با گرامیداشت روز ملی شوراها گفت: شوراهای شهر و روستاهای تابعه این شهرستان با همراهی دهیاران برای آبادانی منطقه کار جهادی را سرلوحه و الگو قرار دهند.

علی مکرمی  در آیین گرامیداشت روز ملی شوراها در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای تکاب افزود: ایجاد نهاد شورای شهر و روستا حاصل تحقق اصول قانون اساسی و توجه نظام جمهوری اسلامی به مشارکت حداکثری مردم در امور توسعه ای کشور است، از این رو باید تلاش شوراها معطوف به آبادانی و محرومیت زدایی باشد.
وی بیان کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا باید با روحیه بسیجی و کار جهادی آبادانی و توسعه روستاها را با درنظر گرفتن مطالبات مردم رقم بزنند.
فرماندار تکاب با تاکید بر پرهیز شوراهای اسلامی شهر و روستا از اختلاف افکنی و ضرورت تعامل آنان با دهیاران و دستگاه های اجرایی اظهار داشت: شوراها در تحقق رونق تولید و شکوفایی اقتصاد محلی نقش موثر و محوری دارند و باید با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه در این راستا حرکت کنند.
مکرمی با بیان اینکه شوراها سطح ارتباط و تعامل خود با اقشار مختلف مردم را افزایش دهند، ادامه داد: آگاه سازی روستاییان در مورد مسایل مختلف و فرهنگ سازی در زمینه مشارکت در امور توسعه ای از جمله ترغیب اهالی روستاها به مقاوم سازی مسکن های روستایی و ایمن کردن روستاها در برابر حوادث غیر مترقبه از جمله وظایف قانونی و عرفی شوراهاست که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی با اشاره به بازدید از 80 روستای تابعه تکاب در سال گذشته افزود: روند بازدید از روستاها و پیگیری اجرای طرح های عمرانی و رسیدگی حضوری به مطالبات روستاییان، امسال نیز با جدیت از سوی مدیریت اجرایی شهرستان دنبال خواهد شد.
بخشدار مرکزی تکاب نیز در این همایش گفت: در حال حاضر از مجموع 54 روستای این بخش 27 روستا با 2 هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و تا پایان امسال نیز این تعداد به 39 روستا خواهد رسید.
ابوالفضل بدخشی اظهار داشت: در 2 سال گذشته در 50 روستای بخش مرکزی تکاب طرح هادی اجرا شده و معابر عمومی 13 روستا هم اینک آماده آسفالت ریزی است.
 آیین گرامیداشت نهم اردیبهشت، روز ملی شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان آذربایجان غربی و فرماندار و مسوولان محلی تکاب برگزار شد.