۱۱ سازمان مردم‌نهاد در تکاب به ستاد پیشگیری از کرونا پیوستند

۱۱ سازمان مردم‌نهاد در تکاب به ستاد پیشگیری از کرونا پیوستند
فرماندار تکاب گفت: به منظور افزایش مشارکت‌های اجتماعی در جهت افزایش آگاهی عمومی و ارتقای سطح مراقبت‌ها، ۱۱ سازمان مردم نهاد فعال در این شهرستان با ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا همکاری می‌کنند.

محمود زمانی در جلسه شورای توسعه و حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد این شهرستان افزود: این سازمان‌های مردم نهاد(سمن) و انجمن‌های غیردولتی با بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای خود در کنار دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا در تکاب فعالیت خواهند کرد.

وی بیان کرد: این انجمن‌های غیردولتی که در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی و سلامت فعال هستند، بخشی از اقدامات مربوط به پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا از جمله آموزش، اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری و توزیع کمک‌های مردمی در تهیه اقلام بهداشتی را برعهده دارند.

وی بر استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد در عملیات پیشگیری از شیوع و ورود انجمن‌های غیردولتی به عرصه مقابله با کرونا تاکید کرد و اظهارداشت: حضور و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد و انجمن‌های غیر دولتی و مشارکت و همراهی مردم در عملیات پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ضروری است.

«زمانی»، با بیان اینکه سمن‌ها باید در کنار سایر ادارات در این برهه حساس فعالیت کنند ادامه داد: سمن‌ها، نمایندگان بخش‌های مختلف جامعه هستند و می‌توانند در مقابله با کرونا گروه‌های مختلف اجتماعی را وارد فعالیت‌های پیشگیرانه کنند.

وی گفت: محوریت این اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا با شبکه بهداشت و درمان تکاب است و سمن‌ها نیز با هماهنگی‌های لازم در این زمینه فعالیت می‌کنند.

زمانی اضافه کرد: سمن‌ها با حساس‌سازی جامعه و فعالیت‌های فرهنگی و اقدامات اجرایی می‌توانند در کنار شبکه بهداشت و درمان و سایر ادارات تکاب در پیشگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا وارد فاز عملیاتی می‌شوند.