کارگاه جواهرسازی با 22 میلیارد ریال هزینه در تکاب راه‌اندازی شد

کارگاه جواهرسازی با 22 میلیارد ریال هزینه در تکاب راه‌اندازی شد
فرماندار تکاب گفت: یک کارگاه جواهرسازی و تولید زیورآلات طلا با 22 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این شهرستان راه اندازی شده و به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

 امیر ستوده‌فر در بازدید از کارگاه جواهرسازی یکی از کارآفرینان تکاب افزود: این کارگاه ظرفیت تولید زیورآلات از ۱.۸ کیلوگرم طلا در روز را دارد که با فعالیت و بهره برداری از آن برای ۱۸ نفر زمینه اشتغال پایدار فراهم خواهد شد.
وی با بیان اینکه از سرمایه‌گذاری و فعالیت در بخش راه‌اندازی کارگاه‌های جواهرسازی و تولید زیورآلات طلا حمایت می‌کنیم، اظهارداشت: کارگاه‌های جواهرسازی و تولید زیورآلات طلا بستر مناسبی برای تولید و ایجاد اشتغال است و موجب تولید ارزش افزوده برای شهرستان و نیز رونق گردشگری می‌شود.
فرماندار تکاب با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم فرآیند راه‌اندازی این نوع کارگاه‌ها تسریع یافته و فعالیت آنها در سال جهش تولید رونق گیرد بیان کرد: برای تامین مواد اولیه کارگاه‌های جواهرسازی از معادن طلا پیگیری‌های لازم و اقدامات مناسبی انجام شده‌است.
ستوده فر ادامه‌داد: دستگاه‌های مرتبط نیز موانع فراروی این کارگاه ها را رفع کرده تا با تسهیل شرایط و امکانات شاهد فعالیت و رونق صنعت جواهرسازی با توجه به پتانسیل‌های بومی منطقه باشیم