فرماندار:

اورژانس هوایی نقطه عطف خدمات درمانی در تکاب است

اورژانس هوایی نقطه عطف خدمات درمانی در تکاب است
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، نشست تخصصی آموزش امداد هوایی با حضور فرماندار تکاب برگزار شد و در این کارگاه آموزشی، رییس مرکز ایمنی پرواز هوانیروز استان و پرسنل و کارشناسان مرکز فوریت های پزشکی استان زنجان نکات آموزشی و تخصصی لازم برای ارائه خدمات اورژانس هوایی در تکاب را ارائه کردند.

همچنین با حضور این کارشناسان هماهنگی های لازم برای فرود و پرواز بالگرد اورژانس هوایی زنجان جهت اعزام سریع بیماران و مصدومان بد حال به مراکز درمانی این استان با روسای ادارات و دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران تکاب از جمله بخشداران، سرپرست شهرداری، بیمارستان شهدا، اورژانس ۱۱۵، راهداری و حمل و نقل جاده ای، جمعیت هلال احمر، آتش نشانی انجام شد و مقرر گردید تمهیدات لازم برای این اقدام تامین گردد.
فرماندار تکاب در نشست تخصصی آموزش امداد هوایی گفت: راه اندازی اورژانس هوایی نقطه عطف ارایه خدمات درمانی در این شهرستان است و تمهیدات و زیرساخت های ویژه ای برای فعالیت آن درنظر گرفته شده است.

علی مکرمی با بیان اینکه با راه اندازی اورژانس هوایی بهترین و مطلوب ترین خدمات به بیماران اورژانسی در کمترین زمان ممکن توسط نیروهای متخصص هوانیروز و اورژانس زنجان و مرکز فوریت های پزشکی تکاب ارایه می شود، افزود: با توجه به سخت گذر بودن منطقه و برفگیر بودن جاده های تکاب، راه اندازی اورژانس هوایی برای انتقال و اعزام به موقع بیماران و مصدومان به زنجان از نیازهای مهم بخش درمان این شهرستان بود.

مکرمی گفت: راه اندازی اورژانس هوایی، فرصت ویژه ای برای ارتقای سطح ارایه خدمات درمانی به بیماران در تکاب فراهم کرده و در چند هفته اخیر زیرساخت های لازم، سوخت مورد نیاز و هماهنگی نیروهای امدادی و خدمات رسان دستگاه های اجرایی عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران تکاب مهیا و آماده شده است.

فرماندار تکاب گفت: پنج نقطه از شهرستان در مناطق مایین بلاغ، تخت سلیمان، سبیل، ایران خواه و محدوده بیمارستان جدید برای سایت فرود و پرواز بالگرد اورژانس هوایی در نظر گرفته شده که در حال بررسی بیشتر است.