فرماندار تکاب:

فرهنگ بسیج مروّج فرهنگ اسلامی است/ مسابقه های بزرگ کتابخوانی در شهرستان برگزار شود

فرهنگ بسیج مروّج فرهنگ اسلامی است/ مسابقه های بزرگ کتابخوانی در شهرستان برگزار شود
فرماندار تکاب با بیان اینکه فرهنگ بسیجی مروّج فرهنگ اسلامی است، گفت: برای موفقیت در این عرصه باید اقدام‌های مشترک و هماهنگ با وحدت رویه از سوی دستگاه‌های اجرایی انجام شود.

امیر ستوده فر در نشست شورای فرهنگ عمومی تکاب افزود: برای ترویج فرهنگ و روحیه بسیجی باید اهمیت کلام حضرت امام خمینی(ره) در زمینه اهداف بسیج ۲۰ میلیونی بیش از گذشته محقق شود.

وی بیان کرد: روحیه و هدف‌گذاری ما براساس منویات حضرت امام راحل در مورد بسیج ۲۰ میلیونی باشد چرا که ترویج فرهنگ بسیجی توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی را به‌دنبال دارد.

فرماندار تکاب ادامه داد: برای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در جامعه مسابقه‌های بزرگ کتاب‌خوانی با جایزه‌ها و مشوق‌های خوب به عنوان عامل انگیزشی  اجرا شود و رویکرد کاربردی و عملیاتی در اجرای برنامه‌های فرهنگی اتخاذ شود.

 امام جمعه تکاب نیز در این جلسه گفت: ظرفیت‌های بسیج، مساجد و نمازجمعه بسترهای مهم تربیتی کودکان، نوجوانان و جوانان است که به برکت انقلاب اسلامی برای نسل آینده کشور فراهم شده است.

حجت‌الاسلام علی رحیمی افزود: باید به نحو مطلوب و بهینه از ظرفیت بسیج در راستای بسترهای فرهنگی و تربیتی کودکان، نوجوانان و جوانان استفاده شود.

وی با بیان اینکه نوع و شیوه بسترهای فرهنگی و تربیتی باید مورد توجه قرارگیرد، اظهارداشت: اکنون فضای مجازی و محیط خانواده بسترهای فرهنگی کودکان و نوجوانان است که باید آسیب شناسی شده و خانواده‌ها از ظرفیت نهادهای انقلابی از جمله بسیج در این زمینه بهره‌مند شوند.

امام جمعه تکاب با اشاره به اینکه تمام موفقیت‌های کشور با فرهنگ و روحیه بسیجی محقق شده، بیان کرد: نقش بسیج در حوزه ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی و فرهنگ دینی بسیار مهم است و می‌تواند در زمینه اثرگذاری در بسترهای تربیتی کودکان و نوجوانان نیز بسیار موثر واقع شود.