معلمان تکاب مشکلات خود را با وزیر در میان گذاشتند

معلمان تکاب مشکلات خود را با وزیر در میان گذاشتند
جمعی از فرهنگیان و معلمان حق التدریس تکاب با وزیر آموزش و پرورش که در قالب سفر رییس جمهوری به آذربایجان غربی در این شهرستان حضور یافته بود، دیدار کردند و مشکلات خود را با «سید محمد بطحایی» در میان گذاشتند.

در این دیدار صمیمی که شامگاه دوشنبه صورت گرفت، معلمان حق التدریسی از وضعیت شغلی خود گلایه کرده و تعدادی از بانوان فرهنگی نیز خواستار حل موضوع استخدام خود شدند.
همچنین در این دیدار که مدیرکل و جمعی از معاونان اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، فرماندار و مدیر آموزش و پرورش تکاب نیز حضور داشتند مشکل انتقال و جابجایی معلمان تکابی و شاهین دژی و مشکلات جمعی از بازنشستگان آموزش و پرورش مطرح شد.
ساکنان مسکن فرهنگیان تکاب نیز در این دیدار به بیان مشکلات واحدهای مسکونی خود پرداختند و مساعدت دولت برای تکمیل زیرساخت های این مجتمع مسکونی را خواستار شدند.
وزیر آموزش و پرورش در این دیدار با اشاره به پیگیری جدی مشکلات شغلی و معیشتی فرهنگیان و بازنشستگان فرهنگی و معلمان حق التدریسی در این وزارتخانه گفت: مشکل استخدام معلمان تا چند سال آینده رفع خواهد شد و تکلیف بسیاری از نیروهای انسانی منتظر استخدام در آموزش و پرورش نیز سال آینده مشخص خواهد شد.
سید محمد بطحایی افزود: تمام نیروهای تحصیل کرده و واجد شرایط استخدام در آموزش و پرورش بر اساس اولویت ها و نیازهای درسی مدارس تا چهار سال آینده بکارگیری خواهند شد.
وی با بیان اینکه در شورای دستمزد همواره پیگیر حقوق و سنوات معلمان حق التدریسی است، ادامه داد: با وجود کمبود نیروی انسانی امسال در هیچ نقطه کشور کلاس بدون معلم نداشتیم.
بطحایی اضافه کرد: در سند توسعه آموزش و پرورش وضعیت نیروی انسانی شاغل در این وزارتخانه حل خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: آذربایجان غربی در بخش فضا و تجهیزات آموزشی همراه با استان های سیستان و بلوچستان و تهران، جزو 3 استان ضعیف کشور است.