سفر کاروان تدبیر و امید

وزیر آموزش و پرورش از نمایشگاه توانمندی های تکاب بازدید کرد

وزیر آموزش و پرورش از نمایشگاه توانمندی های تکاب بازدید کرد
وزیر آموزش و پرورش شامگاه دوشنبه در بدو ورود به تکاب در آذربایجان غربی از نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی های این شهرستان بازدید کرد.

سید محمد بطحایی که به عنوان نماینده دولت در سفر کاروان تدبیر و امید به آذربایجان غربی به تکاب سفر کرده است، از غرفه های فرش و صنایع دستی، عسل و محصولات غذایی، گیاهان دارویی، سنگ و محصولات معدنی و غرفه معرفی جاذبه های گردشگری این شهرستان دیدن کرد و با ظرفیت های این شهرستان در بخش های مختلف آشنا شد.
در این بازدید کارشناسان و پیشکسوتان مختلف تکاب در بخش های گردشگری، فرش و پرورش گیاهان دارویی در خصوص ویژگی ها و مزایای نسبی این شهرستان به وزیر آموزش و پرورش توضیحاتی ارایه کردند.
فعالان حوزه فرش و گردشگری در این بازدید ضمن بیان مشکلات خود به وزیر آموزش و پرورش به عنوان نماینده دولت، حمایت دولت تدبیر و امید برای توسعه و رونق بخش گردشگری و صنایع دستی و گیاهان دارویی تکاب به عنوان محورهای توسعه این شهرستان را خواستار شدند.
وزیر آموزش و پرورش در این بازدید گفت: باید با همکاری کارشناسان و متخصصان و با تکیه بر اقتصاد درون زا زمینه بهره برداری بهینه از توانمندی های این شهرستان در راستای توسعه و رونق اقتصادی این شهرستان فراهم شود.
سید محمد بطحایی افزود: جهش اقتصادی مبتنی بر توانمندی های بالقوه تکاب به عنوان یک شهر تاریخی با پیشینه فراوان در زمینه های گردشگری و صنایع دستی باید با همکاری و مشارکت مردم محقق شود.
وزیر آموزش و پرورش گفت: عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی یکی از مهمترین راهکارهای توسعه اقتصادی شهرهایی همچون تکاب با قابلیت های منحصر بفرد است.
بطحایی بیان کرد: برای تحقق رونق اقتصادی در تکاب با محوریت گردشگری، معادن و صنایع دستی دولت تسهیلات و امکانات ویژه ای در نظر خواهد گرفت.
به گزارس ایرنا، فرماندار تکاب نیز در این بازدید گفت: علاوه بر مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان، بیش از 160 اثر طبیعی و تاریخی ثبت ملی شده در این شهرستان وجود دارد.
علی مکرمی افزود: توانمندی های دیرینه تکاب در بخش های مختلف از جمله فرش و صنایع دستی، جاذبه های گردشگری و قابلیت های متعدد کشاورزی نیازمند حمایت و بستر مناسب برای رشد و شکوفایی است.
وی بیان کرد: تکاب به لحاظ دارا بودن قابلیت های متعدد و وجود ظرفیت های لازم برای توسعه جزو شهرهای برتر استان است اما از توسعه و پیشرفت متناسب با این توانمندی ها برخوردار نیست.
به گزارش ایرنا، وزیر آموزش و پرورش در بدو ورود به تکاب به همراه مسوولان این شهرستان به مقام والای شهدای گمنام ادای احترام کرد.