فرماندار:

6000 گردشگر نوروزی از تکاب بازدید کردند

6000 گردشگر نوروزی از تکاب بازدید کردند
فرماندار تکاب گفت: بیش از 6 هزار گردشگر نوروزی از پنج روز گذشته تاکنون از اماکن تاریخی این شهرستان به ویژه مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان و کوه زندان بازدید کردند.

علی مکرمی در جریان بازدید از پایگاه خدمات سفرهای نوروزی هلال احمر  افزود: 80 نفر از این تعداد، گردشگر خارجی هستند که از کشورهای مختلف به تکاب سفر کرده اند.
وی با بیان اینکه تکاب از شهرهای هدف گردشگری آذربایجان غربی است، اظهار داشت: گردشگران نوروزی از 29 اسفند گذشته وارد این شهرستان شده اند و بیشتر آنها در هتل ها و اقامتگاه های بوم گردی در تخت سلیمان اقامت می کنند.
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود حدود 20 هزار نفر در ایام عید نوروز به این شهرستان سفر کنند، بیان کرد: تمهیدات و امکانات لازم برای رفاه حال مسافران نوروزی و سفری ایمن، خوب و خاطره انگیز فراهم شده است.
فرماندار تکاب ادامه داد: وضعیت نامناسب جاده ها و محورهای مواصلاتی از مهمترین مشکلات این شهرستان است که تلاش می کنیم تا 6 ماه آینده زیرساخت های ارتباطی با اجرای طرح های راهسازی و توسعه و اصلاح محورها ارتقا یابد.
مکرمی افزود: تکاب ظرفیت ها و پتانسیل های مناسبی برای توسعه و رونق گردشگری دارد و امیدواریم با بهبود وضعیت جاده ها، صنعت گردشگری در این شهرستان به سمت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی حرکت کند.
وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام ' رونق تولید ' بیان کرد: اقشار مختلف مردم و مسوولان باید همه با هم برای تحقق شعار محوری سال 1398 و حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی به منظور ایجاد و توسعه اشتغال تلاش کنند.