فرماندار: سوخت روستاهای تکاب به موقع تامین شد

فرماندار: سوخت روستاهای تکاب به موقع تامین شد
فرماندار تکاب گفت: سهمیه نفت سفید روستاهای این شهرستان به ویژه روستاهای مناطق سخت‌گذر پیش از فرارسیدن فصل سرما تامین و توزیع شده و اکنون هیچ مشکلی از بابت در شهرستان وجود ندارد.

 امیر ستوده‌فر روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران و تمهیدات زمستانی تکاب با بیان اینکه امسال وضعیت توزیع نفت سفید در روستاها بهتر از سال گذشته است، افزود: با اقداماتی که انجام شد، روستاهای سخت‌گذر امسال پیش از آغاز فصل سرما سهمیه خود را دریافت کردند.

وی اظهار داشت: با وجود تامین کافی و مناسب نفت سفید اما لازم است جهت دریافت آن اقدام به‌موقع صورت گیرد تا پیش از فصل یخبندان و احتمال مسدود شدن محورهای روستایی، اهالی و روستاییان سهمیه نفت سفید خود را دریافت کنند.

فرماندار تکاب بیان کرد: همچنین سهمیه آرد زمستانی مورد نیاز نانوایی‌ها، نفت سفید روستاها و امکانات و خدمات اسکان مسافران در هنگام بارش برف و کولاک تامین و تهیه شده و لازم است ادارات غله، ناحیه نفت، هلال احمر، راهداری و سایر دستگاه ها اقدامات جدی تر و هماهنگ‌تری در این زمینه‌ها انجام دهند.

ستوده فر با بیان اینکه نمک و شن و ماسه مورد نیاز عملیات راهداری نیز تامین و ذخیره سازی شده  است ادامه داد: نیروهای مدیریت بحران شهرستان برای بهبود عملکردشان، نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی و ضمن تقسیم وظایف و کسب حداکثر آمادگی و تجهیز امکانات پیش از وقوع حوادث از اقدامات ناهماهنگ و عملیات غیر گروهی و انفرادی خودداری کنند.

وی اضافه کرد: اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران جهت ارائه خدمات مطلوب و به موقع و به منظور جلوگیری از وقوع حوادث در فصل زمستان از هم اکنون آمادگی خود را افزایش و سطح هماهنگی های بین بخشی را ارتقا دهند.

فرماندار تکاب بیان کرد: پیش بینی‌های هواشناسی در زمینه آمادگی ادارات و نیروها بسیار مهم است و به درک صحیح از مدیریت به موقع بحران ها کمک شایانی می‌کند از این رو مدیران عضو ستاد تمهیدات زمستانی با اداره هواشناسی هماهنگی بیشتری داشته باشند.

ستوده فر با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی پیش از وقوع بحران گفت: برای مدیریت بهتر بحران‌ها و کاستن از خسارت حوادث  احتمالی کار فرهنگی، آموزش و اطلاع رسانی به شهروندان و روستاییان امری بسیار ضروری است که باید ادارات در این زمینه تلاش کنند و مردم را جهت یاری رسانی، کمک و مشارکت در مقابله با حوادث و مدیریت بحران تشویق و ترغیب نمایند.

وی با بیان اینکه بخشداران و دهیاران ماشین آلات دهیاری‌ها را درحالت آماده‌باش قرار دهند تا در مواقع بحران های زمستانی در جاده‌ها به سرعت وارد عمل شوند، تاکید کرد: اداره های عضو ستاد مدیریت بحران برای بازگشایی به موقع محورها، اسکان زمستانی مسافران، تامین لوازم گرمایشی در مواقع یخبندان و ارائه خدمات اورژانسی و درمانی به مادران باردار در روستاهای سخت‌گذر اهتمام جدی داشته باشند.