گازرسانی به روستاهای تکاب رضایت‌بخش است

سرمایه‌گذاری ۱۳۰۰ میلیارد ریالی دولت برای توسعه گازرسانی به روستاهای تکاب

سرمایه‌گذاری ۱۳۰۰ میلیارد ریالی دولت برای توسعه گازرسانی به روستاهای تکاب
فرماندار تکاب گفت: عملکرد شرکت گاز آذربایجان‌غربی در زمینه گازرسانی به مناطق روستایی این شهرستان خوب، رضایت بخش و امیدوارکننده است.

محمود زمانی در دیدار با مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی افزود: گازرسانی به روستاهای تکاب که اغلب در مناطق کوهستانی، دورافتاده و سخت‌گذر واقع شده‌اند، کار بزرگی است که امروز تحقق یافته و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و نگاه ویژه دولت به توسعه مناطق محروم، اهالی روستاهای تکاب از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.

وی بیان کرد: طولانی بودن فصل سرما و یخبندان، کوهستانی بودن منطقه و کوتاه بودن فصل کار عمرانی در تکاب، گازرسانی به روستاها را دشوارتر کرده اما با تخصیص اعتبارات مناسب و همت عالی برای اجرای پروژه‌ها، گازرسانی به مناطق روستایی این شهرستان شتاب مناسب و روند مطلوب و قابل قبولی را طی می‌کند.

فرماندار تکاب اظهار داشت: تخصیص و هزینه کرد ۱۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای گازرسانی به روستاهای این شهرستان حاصل توجه ویژه دولت و استاندار آذربایجان‌غربی به رفع محرومیت از این شهرستان و عزم جدی شرکت گاز استان برای بهره‌مندی حداکثری روستاییان تکاب از نعمت گاز طبیعی است.

زمانی با بیان اینکه برای رفع معارضان محلی در مسیر اجرای پروژه‌های گازرسانی تکاب با تشکیل کمیته حل اختلاف فرآیند کوتاه‌تری اتخاذ شده است ادامه داد: پیمان‌کاران اجرای طرح‌های گازرسانی در تکاب هماهنگی بیشتری با ادارات و تعامل مطلوبی با روستاییان داشته باشند و در حفاری‌ها و مسیرگشایی‌ها دقت و حساسیت بیشتری به‌کار گیرند.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار با بیان اینکه هم اینک چهار طرح گازرسانی در تکاب در حال اجرا است گفت: برای رفع محرومیت و توسعه گازرسانی به مناطق روستایی این شهرستان، دولت هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده است.

علیرضا شیخی اظهار داشت: از این میزان سرمایه‌گذاری، ۶۰۰ میلیارد ریال آن در اجرای پروژه‌ها و ۷۰۰ میلیارد ریال نیز جهت تامین مصالح‌، کالا و تجهیزات هزینه می‌شود.

وی افزود: عملیات اجرای طرح گازرسانی به ۲۸ روستای محور زرشوران - تخت سلیمان این شهرستان با بهره‌مندی سه هزار و ۵۰۰ خانوار از سال ۱۳۹۷ آغاز شده و تا سال ۱۴۰۰ تکمیل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی با بیان اینکه سه روستای "چهارقلعه"، "فیض‌آباد" و "بادمحمود" در قالب این پروژه در یک سال گذشته گازدار شده‌ است اظهار داشت: عملیات گازرسانی به ۲۵ روستای دیگر این محور هم اینک از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است که تا پایان سال‌جاری گازرسانی به ۱۵ روستا تکمیل شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به عزم جدی دولت برای توسعه گازرسانی به تکاب و پوشش حداکثری روستاهای این شهرستان بیان کرد: طرح گازرسانی به کارخانه طلای زرشوران و سه روستای "قلعه‌جوق"، "بدرلو" و "آی‌قلعه‌سی" از پروژه هشت روستایی محور "یولقون‌آغاج" نیز در هفته دولت امسال قابل بهره‌برداری خواهد بود.

شیخی با بیان اینکه پنج روستای دیگر این محور نیز پیش‌تر گازرسانی شده است ادامه داد: علاوه‌بر این، طرح گازرسانی به ۲۰ روستای سخت‌گذر محور "مائین‌بلاغ" این شهرستان نیز که در دهه فجر سال گذشته کلنگ زنی شد به دلیل شرایط شیوع بیماری کرونا با ۲ ماه تاخیر شروع شده و تا سال ۱۴۰۱ ادامه خواهد یافت.