باحضور فرماندار؛

80 میلیارد ریال طرح کشاورزی در تکاب به بهره برداری رسید

80 میلیارد ریال طرح کشاورزی در تکاب به بهره برداری رسید
5 طرح کشاورزی با 80 میلیارد ریال هزینه به مناسبت هفته جهادکشاورزی باحضور فرماندار و جمعی از مسوولان محلی در تکاب به بهره برداری رسید.

 فرماندار تکاب  در آیین بهره برداری از این طرح ها گفت: باتوجه به کم آبی منطقه تغییر الگوی کشت و سوق دادن کشاورزان و بهره برداران این حوزه به سمت کشت محصولات کم آب بَر در دستور کار جهادکشاورزی شهرستان قرارگیرد.

اسماعیل حیدری آزاد افزود: برای تغییر الگوی کشت باید با استفاده از یافته های علمی و با توجه به منابع آبی منطقه و بازار مصرف، برنامه منسجمی توسط جهادکشاورزی تدوین و در اراضی تکاب اجراشود.

وی اظهار کرد: تامین کود از اصلی ترین مشکلات کشاورزان تکاب بود که در ماه های گذشته اقدامات اساسی در این زمینه صورت گرفت.

فرماندار تکاب ادامه داد: آموزش کشاورزان منطقه، نظارت بر فعالیت ها و پرداخت تسهیلات اشتغال زایی در این بخش توسط جهادکشاورزی مورد توجه جدی قرارگیرد و ادارات شهرستان با قرارگاه امنیت غذایی همکاری تنگاتنگی داشته باشند.

حیدری آزاد اضافه کرد: دستگاه های اجرایی تکاب اکنون با محدودیت اعتبارات و منابع مالی در راستای توسعه شهرستان و تحقق اهداف دولت مردمی و انقلابی آیت الله رییسی تلاش می کنند.

مدیر جهادکشاورزی تکاب نیز در آیین افتتاح طرح های کشاورزی این شهرستان گفت: واحد 30هزار قطعه ای پرورش مرغ با سرمایه گذاری 70 میلیارد ریالی بهش خصوصی و پرداخت چهار میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات بانکی در روستای قلعه جوق بخش مرکزی تکاب افتتاح شد و با بهره برداری از آن برای 6 نفر نیز زمینه اشتغال فراهم گردید.

منصور رضایی افزود: امروز همچنین بهره برداری از چهار طرح آبیاری تحت فشار بارانی و قطره ای در روستاهای بادخرید، یولقون آغاج و آغبلاغ همدان تکاب آغازشد که برای اجرا و تکمیل این طرح ها 5 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.

وی اظهار کرد: با بهره برداری از طرح های آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی تکاب هشت نفر در این بخش صاحب شغل شدند.