تمام روستاهای دارای سکنه تکاب ضدعفونی شد

تمام روستاهای دارای سکنه تکاب ضدعفونی شد
فرماندار تکاب گفت: خیابان‌ها، معابر و اماکن عمومی و منازل مسکونی ۹۶ روستای دارای سکنه بخش‌های مرکزی و تخت سلیمان این شهرستان جهت مقابله با ویروس کرونا در مدت ۲ روز گندزدایی و ضدعفونی شد.

محمود زمانی افزود: تاکنون ۵۶ روستای این شهرستان در سه مرحله و ۴۰ روستا نیز در چهار مرحله ضدعفونی شده است که این روند همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ضدعفونی روستاهای تکاب در قالب پویش ۲۹۱۴ نیز همزمان با سراسر استان در حال نجام است اظهار داشت: برای ضدعفونی روستاهای تکاب بیش از ۵۰ دستگاه تراکتور سمپاش و انواع وانت از سوی کشاورزان، دهیاران و روستائیان به‌کار گرفته‌ شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای ضدعفونی گسترده روستاهای تکاب بیش از ۲ هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده تاکنون مورد استفاده قرار گرفته و بیش از ۱۰۰ هزار لیتر نیز محلول رقیق‌شده ضدعفونی‌کننده تهیه و آماده‌ شده است.

فرماندار تکاب بیان کرد: برای مقابله هرچه بیشتر با بیماری کرونا و افزایش مراقبت‌های بهداشتی در روستاها، منازل مسکونی روستائیان نیز ضدعفونی و گندزدایی شده‌است.

«زمانی»، اضافه کرد: بخشداران، دهیاران، اداره‌های جهادکشاورزی، آب‌وفاضلاب، ناحیه نفت، شهرداری، فعالان بخش خصوصی، شرکت‌های تولیدی و خدماتی و کشاورزان تکاب مشارکت و همکاری کردند.