جهش تولید با ایجاد ۱۱۵ شغل در تکاب کلید خورد

جهش تولید با ایجاد ۱۱۵ شغل در تکاب کلید خورد
فرماندار تکاب گفت: با جذب سرمایه‌گذاری و تلاش در جهت بسترسازی برای احداث واحدهای جدید و احیای واحدهای راکد، ۱۱۵ شغل واقعی در ماه‌های اخیر ایجاد شده که نمودی از آغاز جهش تولید طی سال جاری در این شهرستان است.

محمود زمانی اظهار داشت: در همین راستا، طی هفته‌های اخیر با راه‌اندازی بازارچه بانوان، ۱۸ بانوی کارآفرین مشغول به کار شدند و با افتتاح سایت گلخانه‌ای کشت زعفران نیز برای ۱۶ نفر زمینه اشتغال پایدار فراهم شده ‌است.

وی با بیان اینکه احداث کارگاه تولید قطعات بتنی دهیاران بخش تخت سلیمان تکاب برای ۶ نفر شغل ایجاد کرده‌، افزود: فاز اول احداث یک سردخانه هزار تنی نیز در این شهرستان با جذب سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریالی، اکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در هفته دولت در شهرک صنعتی تکاب به بهره‌برداری می‌رسد که به اشتغال مستقیم ۲۰ نفر منجر خواهد شد.

فرماندار تکاب بیان کرد: همچنین با افتتاح کارخانه تولید پنیر گوسفندی در شهرک صنعتی که ۷۰ درصد پیشرفت دارد و برند آن در شمال‌غرب کشور متعلق به تکاب است، ۲۵ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار می‌شوند.

زمانی ادامه داد: عملیات احداث اولین مجتمع بوم‌گردی و خدمات رفاهی و گردشگری بین‌راهی در تکاب از هفته‌ها قبل با جذب ۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آغاز شده و تکمیل و افتتاح آن علاوه بر تحقق ظرفیت اقامت، خدمات‌رسانی به ۶۰ هزار مسافر و گردشگر، ۳۰ نفر را نیز صاحب شغل خواهد کرد.

وی اضافه‌کرد: علاوه بر این در مهمترین اقدام برای حل مشکلات زیرساختی و رفع موانع تولید در شهرستان، مشکلات کارخانه تولید آجر صنعتی الین شهرستان رفع شد که با آغاز به‌کار دوباره آن شاهد بازگشت به کار ۱۳۰ نفر کارگر و رونق این واحد تولیدی و صنعتی با تولید روزانه ۲۰۰ هزار قطعه آجر هستیم.

فرماندار تکاب با اشاره به پیگیری برای احیا و آغاز فعالیت دوباره یک سردخانه راکد ۲ هزار و ۲۵۰ تُنی دیگر در این شهرستان نیز گفت: تلاش و پیگیری برای رفع موانع تولید و فعالیت دوباره کارخانه سنگبری روستای گنبد بخش تخت‌سلیمان نیز به‌زودی به نتیجه خواهد رسید.

زمانی بیان کرد: پیگیری برای ورود سرمایه‌گذاری اولیه ۷۰ میلیارد ریالی برای احداث کارخانه بسته‌بندی عسل، اقدام دیگری برای جذب سرمایه‌گذار در جهت جهش تولید و ایجاد اشتغال است که تا حصول نتیجه و عملیاتی شدن به نفع توسعه شهرستان ادامه خواهد یافت.

وی افزود: همه اقدامات ما رویکرد اقتصادی و ایجاد اشتغال دارد و در این مسیر حمایت از سرمایه‌گذاری، بهبود زیرساخت‌های توسعه و رفع موانع تولید را با جدیت دنبال می‌کنیم.