2هزار خانواده نیازمند در تکاب بسته معیشتی دریافت کردند

2هزار خانواده نیازمند در تکاب بسته معیشتی دریافت کردند
فرماندار تکاب گفت: در مرحله نخست طرح پویش همدلی کمک به اقشار آسیب‌دیده از بیماری کرونا، ۲ هزار خانواده نیازمند در این شهرستان بسته معیشتی و اقلام غذایی دریافت کردند.

«محمود زمانی»  افزود: این بسته‌های معیشتی، اقلام و کالاهای اساسی مورد نیاز خانوار به ارزش ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار ریال از جمله برنج، مرغ، روغن، خرما، ماکارونی و پنیر را شامل می‌شود که در مرحله نخست در قالب طرح پویش همدلی استاندار آذربایجان‌غربی بین خانواده‌های نیازمند پخش و توزیع‌ شد.

وی بیان کرد: برای توزیع این بسته‌های معیشتی ۲۰ تن برنج،۶ تن روغن،۶ تن گوشت سفید مرغ، ۲ هزار بسته خرما، ۲ هزار بسته پنیرسفید و چهارهزار بسته ماکارونی تهیه و با کمک و همکاری نهادهای مختلف از ارومیه به تکاب ارسال ‌شد.

وی اظهار داشت: خانواده‌هایی که تحت پوشش هیچ نهادی نبوده و به علت شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کسب و کارها و مشاغل، دچار آسیب اقتصادی و معیشتی شده بودند این بسته‌های غذایی و خوراکی را دریافت کردند.

فرماندار تکاب ادامه داد: خانواده های نیازمند و افراد واجد شرایط دریافت بسته‌های معیشتی طرح پویش همدلی، توسط کمیته حمایتی ستاد مقابله با کرونا در تکاب شناسایی و طی فرآیندی تعیین شدند و برای توزیع مطلوب و اطمینان از ارسال و تحویل بسته‌ها به خانواده‌های هدف، ۱۰۰ سرگروه ار اقشار و اصناف مختلف کار توزیع و پخش بسته‌ها را برعهده گرفتند.

«زمانی» اضافه کرد: در مرحله اول توزیع و پخش بسته‌های معیشتی طرح پویش همدلی نهادها و ادارات مختلف تکاب از جمله فرمانداری، سپاه، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، هلال احمر، کمیته امداد، صنعت، معدن و تجارت و بهزیستی همکاری و مشارکت کردند.

وی گفت: ابتکار استاندار آذربایجان غربی در راه اندازی طرح پویش همدلی و توزیع بسته های معیشتی، گام بزرگی در راستای کمک‌های مومنانه به خانواده ها و اقشار آسیب‌پذر ناشی از بیماری کرونا در استان آذربایجان غربی در ماه مبارک رمضان بود.

پویش همدلی به پیشنهاد استاندار آذربایجان‌غربی به منظور توزیع ۱۰۰ هزار بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا در این استان راه‌اندازی شده است.