خیّران مدرسه‌ساز ۳۰ میلیارد ریال به توسعه فضاهای آموزشی تکاب کمک کردند

خیّران مدرسه‌ساز ۳۰ میلیارد ریال به توسعه فضاهای آموزشی تکاب کمک کردند
سرپرست فرمانداری تکاب گفت: خیّران مدرسه‌ساز در سال‌جاری ۳۰ میلیارد ریال برای احداث کلاس‌های درس و توسعه فضاهای آموزشی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان کمک اهدا کرده‌اند.

سیدهادی طباطبایی روز سه‌شنبه در آیین کلنگ‌زنی مدرسه سه کلاسه روستای "قره‌بلاغ" تکاب افزود: این میزان اعتبار که از سوی خیّران مدرسه‌ساز پرداخت شده جهت تامین ۳۰ درصد هزینه احداث ۱۳ طرح آموزشی با ۴۴ کلاس درس اختصاص یافته است که امسال هزینه می‌شود.

وی بیان کرد: دولت به تنهایی قادر به توسعه فضاهای آموزشی نیست و از این رو خیّران مدرسه‌ساز با عمل به وظیفه اجتماعی خود در این مسیر، مشارکت فعال دارند.

سرپرست فرمانداری تکاب اظهار داشت: سهم اجتماعی مردم و خیّران در توسعه فضاهای آموزشی و امر مقدس مدرسه‌سازی بسیار قابل توجه است.

طباطبایی ادامه داد: توسعه همه‌جانبه فضاهای آموزشی از مهمترین عوامل به‌شمار می‌رود و خیّران مدرسه‌ساز با اهدای زمین و مشارکت در احداث کلاس‌های درس گام‌های بزرگی در این زمینه برداشته‌اند که قابل تقدیر است.

مدیر آموزش و پرورش تکاب نیز در این مراسم گفت: عملیات اجرایی احداث مدرسه سه کلاسه روستای "قره بلاغ" بخش تخت سلیمان تکاب در زمینی به مساحت ‌هزار و ۱۰۰ متر مربع و زیربنای ۱۳۲ متر مربع از امروز آغاز شده است.

حمید علی‌نیا افزود: برای احداث این واحد آموزشی هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که ۲ میلیارد ریال آن توسط چهار نفر از خیّران مدرسه ساز تامین خواهدشد.

وی بیان کرد: با بهره‌برداری از این واحد آموزشی سه کلاسه، ۶۰ نفر از دانش‌آموزان روستایی از فضا و امکانات آموزشی مناسب بهره‌مند خواهند شد.