عملیات احداث سردخانه هزار تُنی در تکاب آغاز شد

عملیات احداث سردخانه هزار تُنی در تکاب آغاز شد
عملیات اجرایی احداث فاز نخست سردخانه یک‌هزارتُنی محصولات کشاورزی در تکاب با ۴۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی این شهرستان آغاز شد.

فرماندار تکاب  در آیین کلنگ‌زنی احداث این سردخانه گفت: فاز نخست این سردخانه با ظرفیت یک‌هزار تُن در زمینی به مساحت چهارهزار و ۵۰۰ مترمربع و زیربنای ساختمان تاسیسات به مساحت یک‌هزار مترمربع در مدت سه ماه با مشارکت فعالان بخش خصوصی احداث می‌شود.

محمود زمانی بیان کرد: این سردخانه با سرمایه ثابت ۳۵ میلیارد ریال و سرمایه در گردش پنج میلیارد ریال احداث خواهد شد و با بهره‌برداری از آن علاوه بر حل بخشی از مشکلات بخش تولیدات کشاورزی، برای ۲۰ نفر به‌صورت مستقیم زمینه اشتغال پایدار فراهم می‌شود.

وی اضافه کرد: فاز دوم سردخانه مدرن محصولات کشاورزی تکاب نیز با افزایش ظرفیت تا ۲ هزار و ۵۰۰ تُن سال آینده احداث خواهدشد.

وی با اشاره به حمایت جدی از سرمایه‌گذاری جهت ایجاد اشتغال در تکاب بیان کرد: فرآیند صدور و اخذ مجوزهای لازم برای احداث این سردخانه به سرعت و در مدت ۲ ماه توسط سازمان جهادکشاورزی و شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی با هدف حمایت از بخش تولید و سرمایه گذاری انجام شد.

فرماندار تکاب اظهار داشت: راه اندازی این واحد صنعتی وابسته به بخش کشاورزی در نتیجه تلاش‌های اخیر مدیریت اجرایی تکاب در راستای حمایت و جذب سرمایه گذاری و حضور و فعالیت بخش خصوصی در جهت ایجاد تولید و اشتغال در این شهرستان صورت گرفته‌است.

زمانی با قدردانی از نگاه ویژه استاندار و معاون هماهمنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌غربی در زمینه حمایت از سرمایه‌گذاری در تکاب ادامه داد: رفع موانع تولید و ایجاد بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاران جهت فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی با هدف ایجاد اشتغال در دستور کار قرار دارد.