استاندار آذربایجان غربی:

رفع موانع اقتصادی در استان باید با جدیت پیگیری شود/ روانسازی فرآیند های سرمایه گذاری در استان ضروری است/ ظرفیت های اقتصادی استان به سرمایه گذاران معرفی شود

رفع موانع اقتصادی در استان باید با جدیت پیگیری شود/ روانسازی فرآیند های سرمایه گذاری در استان ضروری است/ ظرفیت های اقتصادی استان به سرمایه گذاران معرفی شود
استاندار آذربایجان غربی، با تاکید بر رفع موانع و مشکلات در حوزه های مختلف بویژه حوزه اقتصادی استان ، تصریح کرد: رفع موانع اقتصادی از اولویت های اصلی دولت سیزدهم است و باید با جدیت پیگیری شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در دیدار مدیران زیر مجموعه وزارت اقتصاد و دارایی در استان، اظهار داشت: مجموعه ادارات زیر مجموعه وزارت اقتصاد و دارایی بازوهای اجرایی دولت هستند، چرا که اولویت های اول کشور در شرایط کنونی موضوعات اقتصادی است.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر رفع موانع و مشکلات در حوزه های مختلف بویژه حوزه اقتصادی استان ، تصریح کرد: رفع موانع اقتصادی از اولویت های اصلی دولت سیزدهم است و باید با جدیت پیگیری شود.

وی ادامه داد:  در جهت رفع موانع اقتصادی استان نیاز به هم افزایی ، هم اندیشی و استفاده همه جانبه از ظرفیت های استان هستیم .

محمدصادق معتمدیان با بیان اینکه باید فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری استان شناسایی و به مردم و بویژه سرمایه گذاران داخلی و خارجی معرفی شود، گفت: حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در استان زمینه را برای ایجاد جهش های اقتصادی در استان فراهم خواهد کرد و در این زمینه ضروری است بسته ها و مشوق های های سرمایه گذاری تهیه و در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.

وی با تاکید بر ضرورت روانسازی فرآیند های سرمایه گذاری در استان اظهار داشت : موضوع روان‌سازی فرایند سرمایه گذاری با حذف فرایند های اضافی و رفع موانع موجود در اجرای پنجره واحد سرمایه گذاری در دستگاه های مربوطه باید بصورت ویژه پیگیری شود .

معتمدیان استفاده بیشتر از ظرفیت های وزارتخانه ها و بویژه وزارت امورخارجه در جذب سرمایه گذاران خارجی را مورد تاکید قرار داد و گفت: تمامی زیر ساخت های لازم برای حضور و جذب سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی استان فراهم شده است و در کنار این شهرک ها ، لکه ها و مناطق مستعد سرمایه گذاری در استان شناسایی و به سرمایه گذاران معرفی شود.

محمدصادق معتمدیان با اشاره به اینکه رویکرد بانک های استان باید تغییر یابد گفت: رویکرد اصلی بانک های استان حمایت از اولویت های استان خواهد بود و منابع بانکهای دولتی و خصوصی فعال در استان در راستای پیشرفت و توسعه استان باید هزینه شود.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه ظرفیت های پایانه های مرزی و گمرکی استان در کشور را بی نظیر عنوان کرد و افزود:  شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان باید بیش از پیش فعال تر شده و موانع موجود در پایانه ها و گمرکات استان برداشته و فرایندهای گمرکی روانسازی گردد.

معتمدیان با اشاره به اینکه استان ظرفیت های بالقوه ای در حوزه مختلف بویژه اقتصادی دارد، تصریح کرد: در برخی از حوزه ها  نیازی به ایجاد زیرساخت های جدید وجود ندارد و باید از ظرفیت ها و زیرساخت های فعلی بصورت ویژه استفاده کرد.

وی در ادامه با تاکید بر شناسایی گلوگاه های فرار مالیاتی در استان،  اظهار داشت: در کنار حمایت های مالیاتی از کسب و کارهای کوچک و خرد، گلوگاه های فرار مالیاتی سازمان یافته در استان باید شناسایی و برخوردهای قضایی با این افراد صورت گیرد.

وی همچنین جذب اعتبارات ملی را مورد تاکید قرار داد و افزود: مدیران دستگاه های اجرایی استان با جدیت به دنبال جذب اعتبارات ملی باشند چراکه برای اتمام طرح ها و پروژه های نیمه تمام در کنار اعتبارات استانی نیازمند عزم جدی برای جذب اعتبارات ملی هستیم .

استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر ضرورت ساماندهی و نظارت دقیق بر انبارهای سازمان املاک تملیکی در استان اظهار داشت: با توجه به تاکید  رییس جمهور محترم و رییس محترم قوه قضائیه بر ساماندهی و نظارت بر روند انبار داری املاک تملیکی در کشور، ضروری است این نهاد برای ساماندهی و جلوگیری از فاسد شدن برخی از اقلام موجود، با نظارت دستگاه های نظارتی نسبت به تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای خود اقدام کند.