فرماندار:

30 درصد ذخیره طلای کشور در تکاب است

30 درصد ذخیره طلای کشور در تکاب است
فرماندار تکاب گفت: این شهرستان با دارا بودن 2 معدن بزرگ طلا و ذخیره 32 میلیون و 700 هزار تن کانسنگ طلا، 30 درصد از ذخایر این ماده ارزشمند فلزی کشور را در خود جای داده است.

علی مکرمی  در جلسه شورای اداری تکاب افزود: معادن طلای زرشوران و آقدره این شهرستان از بزرگترین معادن طلای کشور است که هم اینک سه واحد تولید طلا در کنار این معادن فعالیت می کند.
وی با تاکید بر اینکه سهم تکاب از اشتغال در حوزه معادن طلا باید افزایش یابد، بیان کرد: هم اکنون یکهزار و 880 نفر در معادن و کارخانه های طلای تکاب مشغول به کار هستند که با توجه به حجم بالای ذخیره معدنی و استخراج طلا رقم بسیار ناچیزی است.
وی ادامه داد: این شهرستان علاوه بر پتانسیل های معدنی دارای ظرفیت های مهمی در بخش گردشگری، هنر خوشنویسی، فرش دستباف و صنایع دستی است اما تاکنون به توسعه مطلوب و متناسب با ظرفیت های خود نرسیده است
فرماندار تکاب اظهار داشت: مشکلات و کمبودهای متعدد از جمله راه دسترسی نامناسب، تجهیزات و امکانات بهداشتی و درمانی محدود، نبود فاضلاب شهری و بیکاری، مردم و مسوولان تکاب را آزار می دهد.
وی با اشاره به دورافتاده بودن تکاب بیان کرد: این شهرستان بیش از 300 کیلومتر با مرکز استان و 540 کیلومتر با تهران فاصله دارد و از این رو نیازمند توسعه جاده ای و وجود امکانات مناسب است.