ابراز امیدواری فرماندار برای نصب تجهیزات بیمارستان جدید تکاب

فرماندار تکاب گفت: تجهیزات و امکانات بخش‌های چهارگانه بیمارستان جدید این شهر به زودی نصب می‌شود.

محمود زمانی  در جلسه ستاد شهرستانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا افزود: در حال حاضر جهت تامین فضای مناسب و نگهداری تجهیزات ارسالی بیمارستان آمادگی لازم وجود دارد و امیدواریم در این امر با عنایت استاندار محترم تسریع گردد.

وی با بیان اینکه پیگیری‌های متعددی در این زمینه از دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی صورت گرفته، اظهار امیدواری کرد با دستور استاندار آذربایجان‌غربی ارسال تجهیزات بیمارستان جدید تکاب محقق و مراحل نصب آنها آغاز شود.

وی اضافه کرد: با امضای توافق‌نامه‌ای بین ادارات تکاب فضای مورد نیاز برای نگهداری تجهیزات بیمارستان ۹۷ تخت‌خوابی تکاب از زمان ارسال تا پیش از نصب و راه‌انداری فراهم شده و این تجهیزات در صورت ارسال در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار می‌گیرد و در سالن بزرگ جهادکشاورزی این شهرستان نگهداری می‌شود.

فرماندار تکاب در خصوص اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند نیز بیان کرد: در راستای مقابله با بیماری کرونا در شهرستان در ۲ بُعد پیشگیری با ۱۳ کمیته عملیاتی و خدمات درمانی اقدام شده‌است.

زمانی ادامه داد: طرح فاصله‌گذاری هوشمند در تکاب نیز هم‌زمان با سراسر کشور با آغاز فعالیت صنوف کم‌خطر و ثبت‌نام آنها در سامانه سلامت وزارت بهداشت اجرا شده‌است.

وی با بیان اینکه بر اساس این طرح هم‌اینک هفت اکیپ بازرسی بر نحوه فعالیت اصناف تکاب نظارت می‌کنند، افزود: با توجه به اینکه تکاب جزو هشت نقطه ورودی استان به شمار می‌رود، در مرحله دوم طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی از ورود ۱۱۲ دستگاه خودرو با پلاک‌های غیربومی به داخل شهرستان جلوگیری شد.