تامین اعتبار فاضلاب تکاب ضروری است

فرماندار تکاب در جلسه بررسی مشکلات شهرستان که با حضور نایب رئیس مجلس برگزارشد با بیان اینکه جاری شدن فاضلاب‌های خانگی در رودخانه‌های سطح شهر از مهمترین مشکلات و دغدغه‌های مردم تکاب است گفت: امیدواریم با تصویب ماده ۲۳ طرح جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب شهر تکاب در بودجه سال ۱۴۰۱ بخش اعظمی از مشکلات این شهرستان رفع و اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح تخصیص یابد.

امیر ستوده‌فر افزود: اکنون رودخانه‌های فصلی شهر تکاب فقط اسم رودخانه دارند و در واقع محل عبور فاضلاب است که بهداشت عمومی شهر را تهدید می‌کند و  آسیب ها و بوی نامطبوع آن مردم و ساکنان خانه‌های حاشیه رودخانه را آزار می‌دهد.

وی بیان کرد: احداث و راه اندازی صنایع جانبی پایین دست معادن طلا و سنگ از دیگر نیازهای اساسی تکاب به شمار می رود که امیدواریم مجلس شورای اسلامی و وزارتخانه های مربوطه کمک کنند تا این صنایع در تکاب احداث و بخشی از محرومیت شهرستان رفع شود.

فرماندار تکاب با اشاره به تلاش‌ها و اقدامات استاندار آذربایجان‌غربی و نماینده مردم شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی برای بیان دغدغه ها و حل مشکلات تکاب گفت: نماینده مجلس با نکته سنجی و دقت کامل مشکلات تکاب را بیان کردند و امیدواریم برگزاری این جلسه با حضور نایب رئیس مجلس موجب رفع نیازمندی های تکاب شده و پاسخی به دغدغه های مردم و منشا خدمات ارزشمند برای تکاب باشد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به‌همراه جمعی از معاونان وزرا و نمایندگان مجلس در سفری یک روزه به آذربایجان غربی از چند شهر این استان از جمله ماکو، شاهیندژ و تکاب بازدید کرد و در پایان سفر خود در جلسه‌ای در شهرستان تکاب به بررسی مشکلات شهرهای محروم آذربایجان‌غربی پرداخت.