ظرفیت بستری بخش کرونا در بیمارستان تکاب به ۳۸ تخت افزایش‌یافت

فرماندار تکاب گفت: ظرفیت بستری بیماران مبتلا به کرونا در بخش ایزوله بیمارستان شهدای این شهر به منظور ارائه خدمات بهتر و بیشتر، از هشت تخت به ۳۸ تخت افزایش یافت.

محمود زمانی افزود: همچنین سه تخت مراقبت‌های ویژه ICU برای بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان شهدای تکاب تجهیز و آماده شده‌است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، نقاهتگاه ۷۵ تخت‌خوابی تکاب راه اندازی و به طور کامل تجهیز شده و برای پذیرش بیماران آماده است و قابلیت افزایش تا ۱۰۰ تخت بستری را دارد.

وی بیان کرد: ۲ نقاهتگاه دیگر در اماکن وابسته به کمیته امداد امام (ره) و اداره آب و فاضلاب تکاب در حال راه اندازی و تجهیز است.

فرماندار تکاب با بیان اینکه ۲ رویکرد پیشگیری و درمان به طور همزمان در ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان اجرایی شده است، ادامه داد: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا علاوه بر اقدامات مختلف از جمله غربالگری و تب‌سنجی از شهروندان و مسافران و ایجاد پایگاه‌های سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهر، کارگاه های تولید ماسک و خط تولید محلول آب ژاول مورد نیاز اکیپ‌های ضدعفونی معابر در تکاب راه اندازی شده و موجب خودکفایی نسبی در تامین اقلام بهداشتی در این شهرستان شده‌است.

زمانی با تاکید بر راهبرد همبستگی اجتماعی در مقابله با بیماری کرونا اضافه کرد: از نخستین روزهای شیوع کرونا در کشور با تمهیداتی که اتخاذ شد، زمینه حضور و مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های غیردولتی و خیّران در راستای اجرای عملیات مقابله با بیماری کرونا در تکاب فراهم شد.