استاندار آذربایجان غربی در دیدار با معاون وزیر نیرو مطرح کرد

لزوم تسریع در اتمام طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه / نگاه ویژه رئیس جمهور به احیای دریاچه ارومیه در زمانبندی مشخص

لزوم تسریع در اتمام طرح انتقال آب به دریاچه ارومیه / نگاه ویژه رئیس جمهور به احیای دریاچه ارومیه در زمانبندی مشخص
استاندار آذربایجان غربی به منظور پیگیری نتایج طرح های احیای دریاچه ارومیه با معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا دیدار کرد

محمدصادق معتمدیان با اشاره به دستورات ویژه ریاست جمهوری در سفر اخیر به آذربایجان غربی برای نجات دریاچه ارومیه، تسریع در تکمیل و اتمام طرح انتقال آب از کانی سیب به دریاچه ارومیه را خواستار شد.

 

 

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های مهم دولت در آذربایجان غربی و استان‌های همجوار احیای دریاچه ارومیه است که اقداماتی قبلاً در این راستا انجام شده اما هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده است.

 

معتمدیان به بازدید رییس جمهور محترم از دریاچه ارومیه در سفر اخیر به آذربایجان غربی اشاره کرد و افزود: نگاه ویژه آیت الله رئیسی، احیای دریاچه ارومیه در زمانبندی مشخص است.

 

وی با بیان اینکه وضعیت دریاچه ارومیه نیازمند یک کار جهادی در اتمام طرح های نیمه تمام است افزود: هرگونه کم کاری در روند نجات دریاچه ارومیه خسارت های جبران ناپذیر زیست محیطی را برای منطقه به دنبال خواهد داشت.

 

استاندار آذربایجان غربی اتمام طرح هایی چون انتقال آب به دریاچه ارومیه، مدول سوم تصفیه خانه ارومیه و خط انتقال آن و نیز سد چپرآباد را از طرح های مهم دیگر در بهبود وضعیت دریاچه ارومیه عنوان کرد و گفت: مردم چشم انتظار اقدام جدی مسئولان امر در تخصیص اعتبارات لازم و تکمیل پروژه های نجات بخش برای دریاچه ارومیه هستند.

 

معتمدیان افزود: دولت مصمم به احیای دریاچه ارومیه است و این نگاه ویژه باید در تخصیص اعتبارات لازم توسط متولیان امر اجرایی شود.

 
در این دیدار که در محل سالن جلسات وزارت نیرو و با حضور معاون وزیر در امور آب و آبفا، معاون تلفیق و برنامه ریزی شرکت مدیریت منابع آب ایران، مدیرکل حوضه آبریز غرب و مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران برگزار شد، اقدامات وزارت نیرو برای سرعت بخشی به روند اتمام طرح های نیمه تمام احیای دریاچه ارومیه تشریح و بر تکمیل آنها تاکید گردید.