استاندار آذربایجان غربی:

در مسیر سرمایه گذاری در استان نباید مانع ایجاد شود / زمینه حضور سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی تسهیل شود

در مسیر سرمایه گذاری در استان نباید مانع ایجاد شود / زمینه حضور سرمایه گذاران در شهرک های صنعتی تسهیل شود
استاندار آذربایجان‌ غربی بر ضرورت حمایت بیشتر شهرک های صنعتی از سرمایه گذاران و تسهیل در روند سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در ادامه برنامه هفتگی روزهای یکشنبه خود با حضور در شرکت رویان پژوهش آذربایجان  و آذر باتری ارومیه از روند فعالیت این دو واحد بازدید کرد.

استاندار آذربایجان غربی در بازدید از شرکت رویان پژوهش آذربایجان  با اشاره به اهمیت رفع موانع موجود در مسیر سرمایه گذاری و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران در استان، گفت: نباید وقتی فردی دارای تخصص، سابقه، استعداد است، با سنگ اندازی مانع سرمایه گذاری وی شد؛ کم کاری مدیران در این رابطه به هیچ وجه قابل قبول نیست و هیچ توجیهی ندارد.

وی با بیان اینکه اصلاح الگوی کشت با بهره مندی از شرکت‌های دانش بنیان در استان ضروری است، افزود: براساس یافته های علمی، مصرف آب در گیاهانی که در شرکت های دانش بنیان و با استفاده از کشت بافت گیاهی تولید می شوند نسبت به گیاهان معمولی 30 درصد کمتر است و در شرایط کم آبی منطقه ترویج و استفاده از این گیاهان و تغییر الگوی کشت می تواند در مدیریت مصرف آب کشاورزی بسیار موثر باشد.

محمدصادق معتمدیان با اشاره به اینکه بیش از 95 درصد گیاهان تولیدی در شرکت‌های دانش بنیان آذربایجان‌غربی به دیگر استان‌های کشور صادر می شود، بیان کرد: اینکه کشاورزان آذربایجان‌غربی تمایلی به بهره مندی از این ظرفیت کم نظیر ندارند، یک ایراد است که باید توسط رسانه‌ها فرهنگ سازی و برای رفع آن اقدام لازم انجام شود.

استاندار آذربایجان‌غربی در ادامه با حضور در شرکت آذرباتری ارومیه، بر ضرورت حمایت بیشتر شهرک های صنعتی از سرمایه گذاران و تسهیل در روند سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی استان تاکید کرد.