معاون وزیر صمت:

کارخانه طلا زرشوران در محرومیت زدایی از تکاب مشارکت می کند

کارخانه طلا زرشوران در محرومیت زدایی از تکاب مشارکت می کند
معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان گسترش معادن و صنایع معدنی کشور(ایمیدرو) و مجتمع طلای زرشوران در جنوب آذربایجان غربی در طرح های توسعه و محرومیت زدایی از تکاب مشارکت می کنند.

رضا محتشمی پور در نشست بررسی مشترک با فرماندار و نماینده مردم شاهیندژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی که در کارخانه طلا زرشوران تکاب برگزارشد، افزود: تکاب ظرفیت های مناسبی در بخش معادن طلا دارد و معدن زرشوران یکی از این ظرفیت های ملی است که تلاش می کنیم از آن در توسعه تکاب استفاده شود.

وی اظهارکرد: برنامه ریزی های لازم برای اجرای طرح هایی که موجب تاثیر مثبت و مطلوب بر روند محرومیت زدایی از تکاب شود انجام شده و به زودی عملیاتی می شود.

معاون امور معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در همین راستا همکاری های بین کارخانه طلا زرشوران، فرماندار تکاب و نماینده مردم منطقه در مجلس افزایش می یابد تا روند مشارکت سازمان ایمیدرو در طرح های توسعه تکاب تسهیل شود.

محتشمی پو اضافه کرد: مشارکت سازمان ایمیدرو و کارخانه طلا زرشوران در رفع مشکلات و توسعه زیرساخت های عمرانی شهرستان تکاب از برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت است و اقدامات جدی در این زمینه انجام خواهدشد.

وی با تاکید بر جلوگیری ازطخام فروشی مواد معدنی و توجه جدی به فرآوری طلا در تکاب یادآورشد: همچنین به دنبال توسعه صنایع وابسته و کارخانه های فرآوری در معادن بزرگ طلا در تکاب هستیبم.

در این جلسه فرماندار تکاب و نماینده مردم شاهیندز و تکاب در مجلس شورای اسلامی به بیان وضعیت محرومیت و مشکلات عمرانی و زیربنایی این شهرستان پرداختند و مدیرعامل شرکت گسترش معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران نیز گزارشی از فعالیت های این مجموعه معدنی و صنعتی ارائه کرد.