همزمان با دهه فجر؛

طرح توسعه گردشگری در تخت سلیمان تکاب افتتاح شد

طرح توسعه گردشگری در تخت سلیمان تکاب افتتاح شد
همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طرح گردشگری توسعه و بازسازی مجتمع تفریحی و رفاهی آب گرم تخت سلیمان تکاب با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی و فرماندار این شهرستان به بهره برداری رسید.

 فرماندار تکاب در آیین افتتاح این طرح در روستای احمد آباد تخت سلیمان گفت: طرح احیا و بازسازی مجتمع آب گرم تخت سلیمان از طرح های مهم در بخش توسعه خدمات گردشگری در تکاب به شمار می رود که برای اجرای آن بیش از هشت میلیارد ریال هزینه شده است.

علی مکرمی افزود: برای اجرای این طرح بیش از 600 مترمربع کف سازی و 2 هزار متر نیز لوله کشی آب انجام شده است.
وی بیان کرد: مجتمع آب گرم تخت سلیمان دارای 2 استخر بزرگ آبگرم و امکانات مجهز برای آب درمانی بوده و آب آن از محل چشمه های آب گرم طبیعی تخت سلیمان تامین می شود.

فرماندار تکاب اضافه کرد: این مجتمع تفریحی و رفاهی دارای تجهیزات گرمایش از کف، اماکن اقامتی و چند باب سوئیت است.

مکرمی ادامه داد: با بهره برداری از مجتمع آب گرم تخت سلیمان سطح ارایه خدمات گردشگری به شهروندان ارتقا یافته است و شهروندان، خانواده ها و گردشگران می توانند از امکانات رفاهی و تفریحی آن بهره مند شوند.

فرماندار تکاب گفت: چشمه های آبگرم تخت سلیمان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری درمانی آذربایجان غربی به شمار می رود که سالانه پذیرای شمار زیادی از مسافران و گردشگران از مناطق مختلف کشور است.

فرماندار تکاب بیان کرد: با تجهیز امکانات و توسعه خدمات گردشگری در کنار این چشمه های آبگرم، استفاده درمانی و سفرهای گردشگری به این منطقه نیز افزایش می یابد.