دیدار استاندار آذربایجان غربی با وزیر جهاد کشاورزی

دیدار استاندار آذربایجان غربی با وزیر جهاد کشاورزی
استاندار آذربایجان غربی در ادامه پیگیری های ملی مطالبات مردم استان، با وزیر جهاد کشاورزی دیدار و گفتگو کرد.

محمدصادق معتمدیان در دیدار با سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، با اشاره به جایگاه ویژه آذربایجان غربی در تولید محصولات مختلف کشاورزی در کشور، اظهار داشت: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از محصولات تولید آذربایجان غربی قابلیت صادرات دارند، ضروری است وزارت جهاد کشاورزی تسهیلات ویژه ای را برای ایجاد و توسعه واحدهای سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی استان اختصاص دهد.

استاندار آذربایجان غربی در ادامه ظرفیت های بالقوه استان برای توسعه واحدهای گلخانه ای را یادآور شد و ادامه داد: برنامه ریزی برای توسعه واحدهای گلخانه ای در آذربایجان غربی با هدف تولید محصولات صادراتی و ایجاد فرصت های جدید اشتغال در استان صورت گرفته و امیدواریم با حمایت وزارت جهاد کشاورزی روند اجرای این طرح ها در منطقه شتاب گیرد.

وی همچنین با اشاره به ضرورت توسعه ناوگان حمل و نقل یخچال دار در استان برای صادرات مطلوب محصولات کشاورزی و جلوگیری از فساد پذیری این محصولات در زمان صادرات و استقبال صادر کنندگان برای خرید این نوع تریلر و کامیون، خواستار اختصاص تسهیلات ارزان قیمت برای متقاضیان در این زمینه شد.

در این جلسه وزیر جهاد کشاورزی نیز با قدردانی از پیگیری ها استاندار آذربایجان غربی در زمینه خرید و صادرات سیب استان، به معاون وزیر و رئیس سازمان تعاون روستایی دستور داد سیب درجه یک صادراتی موجود در سردخانه های آذربایجان غربی را خریداری و برای حمل آن به صورت حمل و نقل هوایی (کارگو) برنامه ریزی شود.

سیدجواد ساداتی نژاد همچنین برای تامین منابع مالی جهت اتمام پروژه های آب و خاک در آذربایجان غربی و توسعه سیستم های آبیاری نوین در این استان قول مساعد داد.

وی در ادامه با درخواست و پیشنهاد استاندار آذربایجان غربی مبنی بر برگزاری جلسه مشترک با مجمع نمایندگان استان، معاونین وزیر و مدیران استان در حوزه وزارت جهاد کشاورزی، موافقت و دستور برنامه ریزی برای برگزاری این جلسه را صادر نمود.