فرماندار تکاب:

جنبش‌های دانشجویی باید در مسیر رشد و تعالی کشور حرکت کنند

جنبش‌های دانشجویی باید در مسیر رشد و تعالی کشور حرکت کنند
فرماندار تکاب گفت: جنبش‌های دانشجویی به عنوان جریان‌هایی پویا و مطالبه‌گر باید در راستای رشد و تعالی همه‌جانبه کشور و بدون وابستگی در مسیر نقد سیاست‌های نادرست حرکت کنند.

محمود زمانی در آیین گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه پیام نور تکاب با بیان اینکه جنبش دانشجویی نقش موثر و مهمی در دعوت مردم به مبارزه با استبداد و استعمار و جهت‌گیری‌های سیاسی کشور داشته است، افزود: تحقق مردم‌سالاری دینی، مطالبه اصلی جنبش دانشجویی کشور در مبارزه با استبداد و استکبار جهانی بود.

وی اضافه کرد: دانشجویان مسلمان در دوران ستم‌شاهی با وجود سرکوب‌ها، با روحیه پرسش‌گری و مطالبه‌گری، آحاد جامعه را از مسایل مختلف آگاه کردند که یکی از مهمترین مطالبات ملی تحقق مردم‌سالاری دینی در کشور بود که توسط دانشجویان پیگیری می‌شد.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان با روحیه نقد و مطالبه‌گری به سمت قانون‌گرایی و تحقق جمهوریت و اسلامیت در نظام سیاسی کشور حرکت کردند، ادامه داد: جنبش دانشجویی در فضای باز سیاسی که به برکت انقلاب اسلامی به وجود آمد، گام مهمی در راستای مبارزه با استبداد و استکبار برداشت که تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اوج فعالیت آزادی‌خواهانه دانشجویان بود.

فرماندار تکاب با تاکید بر اینکه جنبش دانشجویی پرچمدار مبارزه با امپریالیسم شرق و غرب بود، اظهار داشت: در دوره‌های مختلف پس از انقلاب دانشجویان نقش مهمی در مطالبه‌گری، انسجام ملی و توسعه‌سیاسی داشتند و در دوران دفاع مقدس راهبرد اصلی جنبش دانشجویی تقویت انسجام و تحقق شعارهای اصلی انقلاب اسلامی بود.

«زمانی» اضافه کرد: جنبش دانشجویی علاوه بر اینکه در مقاطع مهم و تاریخی پیش از انقلاب اسلامی نقش ماندگاری در مبارزه با استبداد داشت، بلکه پس از آن نیز در دوره‌ها و دولت‌های مختلف در راستای تحقق مطالبات عمومی، نقد قدرت و سیاست‌های اقتصادی و توجه به تغییرخواهی و اصلاح امور در کشور همواره پیشگام بوده است.

وی با اشاره به  بیانات مقام معظم رهبری تاکید کرد: آرمان‌گرایی، اخلاص، مبارزه با ظلم، قانون‌گرایی و مطالبه‌گری منطقی باید در میان دانشجویان تقویت شده و آنان از تحجر در فضای سیاسی، جنجال‌آفرینی و ایجاد هرج و مرج خودداری کرده و اهداف اصلی جنبش اصیل دانشجویی را که همواره خواستار تحقق جمهوریت و اسلامیت در کشور بوده، فراموش نکنند.