فرماندار:

ستاد صیانت از حقوق شهروندی در تکاب تشکیل می‌شود

ستاد صیانت از حقوق شهروندی در تکاب تشکیل می‌شود
فرماندار تکاب گفت: ستاد صیانت از حقوق شهروندی با هدف آشنایی شهروندان با قوانین عمومی و بهبود عملکرد دستگاه‌های اجرایی در این شهرستان تشکیل خواهد شد.

محمود زمانی  در دیدار با رییس و قضات دادگستری تکاب آموزش حقوق شهروندی و آگاهی از قانون به ویژه قوانین عمومی را از مهمترین اهداف تشکیل این ستاد برشمرد و افزود: با تشکیل ستاد صیانت از حقوق شهروندی فرآیندسازی در ادارات بهبود و قوانین زائد اداری تسهیل می شود و شاهد کاهش بروکراسی اداری و رضایتمندی مردم خواهیم بود.

وی اظهار داشت: پایش و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی و پرهیز از موازی‌کاری از دیگر اهداف تشکیل این ستاد است و با راه‌اندازی آن اعتماد بین مردم و مسوولان نیز تقویت خواهد شد.

فرماندار تکاب اضافه کرد: در زمینه تشکیل ستاد صیانت از حقوق شهروندی، همکاری مجموعه دادگستری می‌تواند بسیار مفید و موثر واقع شود.

زمانی ادامه داد: همچنین کمیته حل اختلاف دستگاه‌های اجرایی با هدف افزایش خدمات‌رسانی به مردم در تکاب تشکیل خواهد شد و بر اساس آن موارد اختلاف بین ادارات و مسائل دستگاه‌های اجرایی و شهروندان بررسی می‌شود.

وی افزود: تکاب جزو ۳۱ شهرستان محروم و کم‌برخوردار کشور است که برای توسعه و محرومیت‌زدایی از آن اعتبارات عمرانی ویژه‌ای تخصیص خواهد یافت و از این رو رفع عقب‌ماندگی‌ها و توسعه تکاب به صورت ویژه پیگیری خواهد شد.

 از سال ۱۳۹۶ برنامه‌ای در دولت دوازدهم جهت تقویت رسیدگی و رعایت حقوق شهروندی در نظام اداری تدوین شد.

ارتقای پاسخگویی و شفافیت و مقابله با فساد و ارتقای سلامت اداری جهت صیانت از حقوق مردم و افزایش رضایت‌مندی مردم از اهداف برنامه صیانت از حقوق شهروندی به شمار می‌رود.