استاندار آذربایجان غربی: نهادهای انقلابی در استان برای سرمایه گذاری فعالتر عمل کنند

استاندار آذربایجان غربی: نهادهای انقلابی در استان برای سرمایه گذاری فعالتر عمل کنند
استاندار آذربایجان غربی گفت: امیدواریم با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های استان در حوزه های مختلف شاهد حضور و سرمایه گذاری مناسب نهادهای انقلابی در آذربایجان غربی باشیم .

محمدصادق معتمدیان در جلسه بررسی تفاهم نامه ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) و سرمایه گذاری این ستاد در آذربایجان غربی که با حضور بنیاد برکت ، هلدینگ کشاورزی و هلدینگ صنعت و معدن این ستاد برگزار شد ، اظهار داشت: 30 شرکت حمل و نقل در این استان فعال است و می‌توان به صورت مشارکتی از این ظرفیت برای افزایش ناوگان حمل و نقل و کامیون‌های یخچال دار در این استان استفاده کرد.

استاندار آذربایجان غربی  با اشاره به شرایط جغرافیایی ویژه  آذربایجان‌غربی و همسایگی با سه کشور خارجی اظهار داشت: مرز و تجارت مرزی از پیشرانهای مهم توسعه آذربایجان غربی است و با روانسازی فعالیت های مرزی و رفع مشکلات موجود، از این ظرفیت برای شتاب بخشیدن به روند توسعه و افزایش درآمد مردم استان استفاده می شود.

وی با اشاره به توانمندی های استان آذربایجان غربی در تولید کشنده های کامیون و تریلر، تاکید کرد: با وجود واحدهای  بزرگ صنعتی  و تولید کشنده کامیون در استان، امکان تولید یخچال و کامیون یخچال دار در این استان نیز فراهم است و این امر می‌طلبد زیرساخت را فراهم کرده و زمینه اشتغال را نیز برای جوانان ایجاد کرد.

معتمدیان با اشاره به اینکه بخش کشاورزی از دیگر پیشرانهای توسعه در استان است ادامه داد:  بخش کشاورزی یک مزیت بی نظیر برای استان است و محصول سیب نیز به عنوان یک محصول استراتژیک در این استان به شمار می رود که به دلیل خام فروشی ارزش افزوده قابل توجهی برای کشاورزان، به دست نمی آید.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت حضور فعال نهادهای انقلابی در استان برای سرمایه گذاری بویژه در مناطق کمتر برخوردار استان،  بیان کرد: امیدواریم با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های استان در حوزه های مختلف شاهد حضور و سرمایه گذاری مناسب  نهادهای انقلابی و بویژه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در آذربایجان غربی باشیم .