با حضور فرماندار؛

تجهیزات آزمایشگاهی اهدایی خیّران سلامت در تکاب رونمایی‌ شد

تجهیزات آزمایشگاهی اهدایی خیّران سلامت در تکاب رونمایی‌ شد
تجهیزات آزمایشگاهی اهدایی خیّران سلامت به ارزش یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به بیمارستان شهدای تکاب با برگزاری آیین ویژه‌ای رونمایی‌ شد.

فرماندار تکاب در این مراسم با تقدیر از فعالیت‌های خیّران سلامت و تجلیل‌ از خانواده اهدا کننده این تجهیزات آزمایشگاهی گفت: خیّران عرصه سلامت می‌توانند با کمک‌های خود هرچند ناچیز، نقش مهمی در توسعه و حل‌ مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان ایفا کنند.
محمود زمانی اظهار داشت: تاثیر مشارکت شهروندان و کمک‌های خیّران در حل‌ مشکلات و ارتقای امکانات این شهرستان به‌ ویژه در بخش بهداشت‌ و درمان قابل ملاحظه و شایسته تقدیر است.
وی افزود: باتوجه به قرار گرفتن تکاب در جمع ۳۱ شهر پایلوت‌ توسعه، این اقدامات مشارکتی، حرکتی اولیه و روبه‌رشد است که باید تداوم داشته باشد.
فرماندار تکاب با اشاره به ضرورت حمایت از متخصصان و پزشکان برای فعالیت در تکاب ادامه داد: نباید با اقدامات و عملکردمان زمینه ساز خروج متخصصان از این شهر شویم بلکه باید زمینه‌ای فراهم شود تا پزشکان و متخصصان حضور ثابت و دائمی داشته‌ باشند و تحقق این مسئله نیز نیازمند اصلاح رفتارها و رویکردها و اتخاذ اقدامات تشویقی و حمایتی است.
 مدیر شبکه بهداشت و درمان تکاب نیز در این مراسم اظهار داشت: این تجهیزات شامل دستگاه‌های آزمایشگاهی مربوط به آزمایش‌های خونی موسوم به «سل‌کانتر» است که توسط خانواده خیّر و نیکوکار مرحوم «رحمت‌الله‌ دشتی» خریداری و به بیمارستان این شهرستان اهدا شده‌است.
علی سعیدی افزود: با استفاده از تجهیزات اهدایی بخشی از نیازهای آزمایشگاه تخصصی این بیمارستان تامین‌ شد.
وی با بیان اینکه سال گذشته خیّران سلامت بیش از ۸۰۰ میلیون ریال به بخش بهداشت و درمان این شهرستان کمک اهدا کردند، اظهار داشت: علاوه بر این خیّران سلامت یک قطعه زمین به مساحت یکهزار مترمربع در روستای «آلوچالو سفلی» بخش تخت سلیمان‌ برای احداث مرکز جامع خدمات سلامت نیز اهدا کردند.