وزارت راه اهتمام جدی به بهبود وضعیت جاده‌های تکاب دارد

وزارت راه اهتمام جدی به بهبود وضعیت جاده‌های تکاب دارد
وزیر راه و شهرسازی گفت: این وزارتخانه اهتمام جدی به بهبود زیرساخت‌های ارتباطی و بهبود وضعیت محورهای مواصلاتی شهرستان تکاب در آذربایجان‌غربی دارد.

محمد اسلامی در بازدید از بیمارستان در حال احداث و محور تکاب - شاهیندژ گفت: از سال گذشته وزارت راه و شهرسازی بهبود وضعیت جاده‌های تکاب را سرعت بخشیده و با توجه به استفاده معادن از این جاده‌ها، سازمان گسترش معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) نیز در زمینه توسعه محورهای مواصلاتی تکاب مشارکت می‌کند.

وی بیان کرد: در بودجه امسال نیز اعتبارات ویژه‌ای برای توسعه جاده‌های این شهرستان محروم اختصاص یافته و سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در این راستا انجام شده ‌است.

تکمیل ساختمان بیمارستان ۹۰ تختخوابی تکاب تا پایان شهریور امسال

وزیر راه و شهرسازی در خصوص تکمیل بیمارستان ۹۰ تختخوابی تکاب نیز اظهار داشت: سازمان مجری ساختمان‌های دولتی را مکلف کردیم تا ساختمان این بیمارستان به سرعت تکمیل و تا پایان شهریورماه آینده به وزارت بهداشت و درمان تحویل شود.

اسلامی ادامه داد: بیمارستان تکاب اکنون آماده تجهیز است و با تلاش استاندار آذربایجان‌غربی تجهیزات مورد نیاز آن نیز آماده و تامین شده‌است.

وی اضافه کرد: سعی می‌کنیم با هم‌افزایی، هرچه سریع‌تر این بیمارستان افتتاح شده و در مدار خدمت قرار گیرد تا مردم شریف این شهرستان از مزایای آن بهره‌مند شوند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود بافت تاریخی و فرسوده و مشکلات ملکی در شهرستان تکاب نیز گفت: طرح بازآفرینی بافت فرسوده شهری توام با بافت تاریخی این شهرستان با همکاری استاندار آذربایجان‌غربی تهیه خواهد شد و آنچه که باید در مورد این طرح در ستاد ملی بازآفرینی بافت فرسوده تصویب شود را نیز انجام خواهیم داد.

اسلامی افزود: منابع این طرح را نیز درنظر گرفته‌ایم تا مسایل زیربنایی و روبنایی احیای بافت فرسوده شهری رفع شده و مشکلات ملکی اهالی این شهرستان با رعایت قوانین و مقررات تعیین تکلیف شود.

وزیر راه و شهرسازی در سفر ۲ روزه خود به استان آذربایجان‌غربی عصر امروز، پنج‌شنبه به همراه استاندار آذربایجان‌غربی با حضور در تکاب از بیمارستان ۹۰ تختخوابی و عملیات احداث محور تکاب - شاهین‌دژ بازدید کرد.