تاکید فرماندار تکاب بر آغاز احداث فاز توسعه کارخانه طلا زرشوران و تکمیل سریع سد باطله

تاکید فرماندار تکاب بر آغاز احداث فاز توسعه کارخانه طلا زرشوران و تکمیل سریع سد باطله
فرماندار تکاب در این دیدار گفت: ساخت سد باطله از سال 97 کلنگ زنی و آغاز شده و متاسفانه تاکنون از پیشرفت مناسبی برخوردار نبوده مقرر گردیده مدیریت عامل محترم زرشوران با تلاش شبانه روزی و افزایش شیفتهای کاری تا هفته دولت (شهریورماه)آماده افتتاح نماید.

اسماعیل حیدری آزاد در دیدار مدیرعامل مجتمع معادن و صنایع معدنی طلای زرشوران افزود: مقرر گردید در خصوص کلنگ زنی و شروع عملیات اجرایی فاز توسعه و افزایش بهره برداری و اشتغال، اقدامات لازم از طریق مدیر عامل معدن مزبور با همکاری و پشتیبانی فرمانداری صورت پذیرفته و عملیات اجرایی آن از هفته دولت (شهریور ماه ) آغازگردد.

وی بیان کرد: زون شرقی سد باطله جدید با پوشش کامل ژئوممبران تحویل گرفته شده و طی جلسه امروز مقرر شد که دسترسی به زون A حداکثر تا یکشنبه هفته آینده انجام شود و به منظور جلوگیری از رانش بعدی، باطله خروجی از فیلترپرس به این زون انتقال داده شود.

فرماندار تکاب اظهارکرد: پیشرفت تاج سد باطله جدید حدود 70درصد و پیشرفت کلی 40درصد است که انشالله با مساعد شدن شرایط آب و هوایی امسال به بهره‌برداری اولیه میرسد.

حیدری آزاد اضافه کرد: این سد جدید تماما استاندارهای یک سد نفوذ ناپذیر را داراست و فعالیت پیمانکار عملیاتی توسعه منابع آب و انرژی هم با وقفه چهار ماهه، آغاز شد.