تمام روستاهای تکاب پس از انقلاب برق‌رسانی شده‌است

تمام روستاهای تکاب پس از انقلاب برق‌رسانی شده‌است
فرماندار تکاب گفت: پیش از انقلاب اسلامی تنها چهار روستای تکاب برق‌دار بود اما در حال حاضر بیش از ۹۰ روستای دارای سکنه این شهرستان دارای شبکه برق پایدار است.

محمود زمانی در آیین بهره‌برداری از طرح‌های برق‌رسانی تکاب افزود: میران جمعیت روستایی برخوردار از برق در این شهرستان پیش از انقلاب اسلامی تنها ۲ هزار و ۷۰۰ خانوار بود اما امروز به برکت اقدامات محرومیت‌زدایی نظام جمهوری اسلامی، این میزان به ۱۲هزار خانوار رسیده است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر ۱۸ هزار مشترک برق در شهر تکاب وجود دارد، اظهارداشت: قبل از انقلاب اسلامی برق مورد نیاز تکاب از طریق یک دستگاه ژنراتور تامین می‌شد اما امروز به برکت انقلاب تامین برق این شهرستان از طریق ۲ خط انتقال سراسری صورت می‌گیرد.

فرماندار تکاب با بیان اینکه در بخش تامین آب روستایی اقداماتی پس از انقلاب اسلامی در این شهرستان انجام شده که موجب افتخار است، ادامه داد: قبل از انقلاب تنها سه روستای تکاب با ۲۹۲ خانوار از آب شرب سالم برخوردار بودند اما به برکت نظام جمهوری اسلامی این میزان اکنون به ۸۵ روستا با هشت‌هزار و ۹۳۳ خانوار رسیده است.

 ۹ طرح برق‌رسانی به روستاها و توسعه شبکه برق تکاب با ۲۸ میلیارد ریال هزینه امروز، چهارشنبه، با حضور فرماندار تکاب به بهره برداری رسید.

با بهره‌برداری از این طرح ها ساکنان روستاهای «ینگی‌کند»، «انگورد»، «چوپلو»، «گنبد»، «قینرجه»، «قوشه‌بلاغ»، «همپا»، «حسن‌آباد» و «یارعزیز» تکاب از نعمت برق پایدار برخوردار شدند.

امروز همچنین ۲ طرح خدماتی شامل مرکز مشاوره و کارآفرینی در حوزه خدمات استارت آپی و طرحهای نوین و مرکز خدمات کاریابی با مشارکت اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی تکاب افتتاح شد.

۳۸ طرح مختلف توسعه‌ای با ۲۸۰ میلیارد ریال طرح در دهه فجر امسال در تکاب به بهره‌برداری می‌رسید