فرماندار: اعتبارات بخش گردشگری تکاب افزایش یابد

فرماندار: اعتبارات بخش گردشگری تکاب افزایش یابد
فرماندارتکاب گفت: با توجه به وجود بیش از 180 اثر تاریخی و طبیعی و به منظور رونق و توسعه صنعت گردشگری این شهرستان باید حجم سرمایه گذاری در این بخش افزایش یابد.

اسماعیل حیدری آزاد روز دوشنبه در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی افزود: آماده حضور و فعالیت سرمایه گذاران برای رونق  بخش گردشگری تکاب هستیم و زیرساخت های لازم را برای آنان فراهم می کنیم.

وی ادامه داد: در همین راستا در اقدام عملیاتی برای تامین و بهبود زیرساخت های گردشگری از جمله راه، طرح نیمه تمام جاده ای محور گردشگری تکاب - تخت سلیمان - دندی در 2 بخش به عنوان یکی از مهمترین پروژه های عمرانی شهرستان فعال و بخشی از آن آسفالت شده و بهسازی و آسفالت قسمت عمده دیگری از این جاده نیز تا چند ماه آینده تکمیل خواهدشد.

فرماندار تکاب اظهارکرد: آسفالت این محور و بهبود راه دسترسی به مجموعه تخت سلیمان از 2 مسیر شاهیندژ و دندی موجب رونق صنعت گردشگری تکاب و افزایش میزان بازدید گردشگران داخلی و خارجی در این مجموعه می شود.

حیدری آزاد اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اعتبارات مربوط به مرمت بناها و آثار تاریخی تکاب را افزایش دهد.

وی تاکید کرد: با توسعه صنعت گردشگری در تکاب علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی در شهرستان شاهد اشتغال جوانان و کاهش میزان بیکاری در منطقه خواهیم بود.