55.9 درصد رای دهندگان تکابی در انتخابات شرکت کردند

فرماندار:

فرماندار:
فرماندار تکاب با اشاره به مشارکت 55.9 درصدی این شهرستان در انتخابات گفت: ۳۴هزار و ۴۹۴ نفر ازواجدان شرایط رای دادن، در انتخابات ۲۸ خرداد۱۴۰۰ شرکت‌کردند.

امیر ستوده‌فر افزود: از این تعداد آرا ماخوذه در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی ۱۷ هزار و ۸۰۲ رای، عبدالناصر همتی۶ هزار و ۸۵۹ رای، محسن رضایی ۳ هزار و ۲۴۳ رای و امیر حسین قاضی زاده هاشمی هزار و ۱۳۸ رای کسب کردند.

وی بیان‌کرد: همچنین ۱۷هزار و ۸۷۷ برگ رای در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تکاب از شهروندان اخذ شده که انتخاب شوندگان پنج کرسی این شورا را به دست آوردند.

فرماندار تکاب ادامه‌داد: در انتخابات شورای اسلامی شهر تکاب سجاد طاهری بادمحمود با ۲۷۳۰ رای، رقیه براتی با ۲۶۷۱ رای، سیروس مروتی با ۲۳۸۱ رای، صلاح‌الدین امینی تاشه کبود با ۲۳۴۵ رای و ایرج عباسی پهلوان با ۲۲۹۶ رای به عنوان اعضای منتخب اصلی و همچنین بهزاد ارجمندی قجور با ۲۰۳۲ رای، سیدجلال علوی با ۱۹۹۸ رای و محمدعلی عباسی نصرت آباد با ۱۹۳۳ رای بع عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.

ستوده‌فر اظهارداشت: این دوره از انتخابات در ۹۱ شعبه اخذ رای ثابت و سیار اخذ رای شامل ۳۲ شعبه در شهر تکاب، یک شعبه در تازه‌کند نصرت آباد،۳۱ شعبه در  روستاهای بخش تخت سلیمان و ۲۷ شعبه در روستاهای بخش‌مرکزی با مشارکت و همکاری بیش از هزار و ۸۰۰ نفر از عوامل هیات های اجرایی، نظارت، بازرسی، کاربران رایانه و نیروهای نظامی وانتظامی در صحت و سلامت کامل برگزارشد.

وی با قدردانی از حضور پرشور و گسترده مردم تکاب در پای صندوق‌های رای اضافه کرد: مردم این شهرستان با احساس مسئولیت بالا و وقت شناسی باردیگر به فرمان مقام معظم رهبری لبیک گفتند و در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰  شرکت کردذد تا برگ زرین دیگری در تاریخ درخشان این شهرستان در همراهی با آرمان‌های انقلاب اسلامی ثبت‌شود.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمعه همزمان با سراسر کشور در شهرستان تکاب در جنوب آذربایجان‌غربی برگزار شد.