فرماندار: تکاب در امر مدرسه‌سازی پیشرو است

فرماندار: تکاب در امر مدرسه‌سازی پیشرو است
فرماندار تکاب با بیان اینکه مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان می تواند در کنار تخت جمشید معرفی کننده فرهنگ و تمدن ایران باشد گفت: زیرساخت های عمرانی تکاب در برخی از بخش‌ها مناسب نیست اما در بخش مدرسه سازی و توسعه فضاهای آموزشی رتبه این شهرستان از شاخص‌های استانی و کشوری بالاتر است.

امیر ستوده‌فر در آیین افتتاح مدرسه 12 کلاسه خیّرساز تکاب با بیان اینکه تکاب در امر مدرسه‌سازی پیشرو است افزود: مکاتباتی با استاندار محترم جهت تامین اعتبارات طرح‌های نیمه تمام آموزشی انجام شده و امیدواریم با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی و همت خیّران مدرسه ساز پروژه‌های مدرسه سازی تکاب سریع تکمیل شود.

وی بیان کرد: با وحدت، هم‌افرایی و تعاملی که بین فرماندار، امام جمعه و نماینده مردم منطقه در مجلس وجود دارد گام‌های خوبی برای توسعه تکاب برداشته می شود.


 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان‌غربی گفت: از مجموع 101 کلاس درس درحال احداث در تکاب 73 کلاس درس با مشارکت خیّران مدرسه‌ساز ساخته می‌شود.

سپیده طیّب قاسمی نیز در این مراسم گفت: هم اینک 28 باب مدرسه با 101 کلاس درس و 320 میلیارد ریال اعتبار در شهر و روستاهای تکاب درحال احداث است که خیّران مدرسه ساز تنها در ساخت 4 باب مدرسه با 28 کلاس درس مشارکت مالی ندارند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت خیّران مدرسه ساز موجب تسریع در روند احداث مدارس تکاب شده بیان کرد: خیّران مدرسه‌ساز از جمله بنیاد قلم چی با تحمل سختی مسیر در تکاب حاضر می‌شوند و با کمک‌ها و مشارکت‌های خود فضای آموزشی شایسته و ایمن را برای دانش‌آموزان تکاب فراهم می‌کنند.

مدرسه 12 کلاسه خدیجه کبری(س) تکاب با زیربنای یکهزار و 500 مترمربع و یکهزار و 200 متر محوطه سازی در مدت 5 سال احداث شده و برای تکمیل و بهره‌برداری از آن 100 میلیارد ریال هزینه شده‌است.

 85 میلیارد ریال از هزینه احداث این مدرسه از محل اعتبارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس تامین شده و بنیاد علمی، آموزشی قلم چی از خیّران مدرسه ساز نیز به میزان 15 میلیارد ریال در ساخت این مدرسه مشارکت کرده‌است.

 با احداث و بهره برداری از این مدرسه 700 دانش آموز در تکاب در 2 نوبت تحصیلی از فضای آموزشی مناسب و مجهز و کلاس های هوشمند بهره‌مند شده‌اند.