فرماندار:

76 دختر روستایی بازمانده از تحصیل در تکاب شناسایی شد

76 دختر روستایی بازمانده از تحصیل در تکاب شناسایی شد
فرماندار تکاب گفت: ۷۶ دختر بازمانده از تحصیل در روستاهای این شهرستان شناسایی شده که به‌زودی در مدارس جذب و مشغول تحصیل خواهند شد.

علی مکرمی در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی تکاب افزود: این دختران که زیر ۱۸ سال هستند در ۶ روستای «گوی آغاج»، «چوپلو»، «آقدره»، «قوجه»، «قزقاپان سنگ» و «احمدآباد سفلی» سکونت دارند که به دلایل مختلف از جمله مشکلات مالی خانواده و ناتوانی‌های جسمی قادر به تحصیل نبودند.
وی با بیان اینکه اجرای طرح شناسایی دختران بازمانده از تحصیل روستایی مورد توجه دولت و وزارت آموزش و پرورش است، اظهار کرد: این دختران پس از شناسایی و ثبت مشخصات از مهر امسال در مدارس عادی جذب شده و مشغول تحصیل خواهند شد.
فرماندار تکاب بیان کرد: پس از جذب این دختران در مدارس، مرحله بعدی این طرح نیز که شناسایی دختران بازمانده از تحصیل در سایر روستاهای با تراکم جمعیت کمتر است، اجرا خواهد شد.
مکرمی ادامه داد: در بازدیدهای ماه گذشته که از ۲ مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در تکاب انجام شد، شاهد فعالیت‌های خوب، رو به رشد و متفاوتی بودیم به طوری که در این زمینه در سطح شهرستان عملکرد موفقیت آمیزی وجود دارد و اقدامات قابل توجهی انجام شده است.