بهره‌برداری از ۲۸ طرح عمرانی و کشاورزی در تخت سلیمان تکاب آغازشد

بهره‌برداری از ۲۸ طرح عمرانی و کشاورزی در تخت سلیمان تکاب آغازشد
همزمان با هفته دولت بهره برداری از ۲۶ طرح عمران شهری و روستایی و ۲ طرح کشاورزی با ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه در بخش تخت سلیمان تکاب با حضور سرپرست فرمانداری و جمعی از مسوولان محلی آغازشد.

سرپرست فرمانداری تکاب در آیین بهره برداری از طرح‌های عمرانی در بخش تخت سلیمان با بیان اینکه اجرا و تکمیل طرح های زیربنایی در این شهرستان حاصل همراهی، تعامل مردم و دستگاه های دولتی است، گفت: افتتاح طرح های مختلف و متنوع در هفته دولت در مناطق مختلف کشور نشانه رویکرد و نگاه دولت به توسعه همه جانبه در استان‌هاست.

سید هادی طباطبایی افزود: در این هفته، طرح‌های مختلفی در حوزه‌های عمرانی، کشاورزی، صنعتی، مخابراتی و اقتصادی و آموزشی به بهره برداری می‌رسد که بیانگر پای‌کار بودن دولت برای توسعه کشور است.

وی با اشاره به اینکه هفته دولت فرصت مناسبی برای بیان و تشریح دستاوردهای دولت و ارائه گزارش اقدامات توسط مسوولان به مردم است، بیان کرد: ملت ایران همان‌طور که با حضور گسترده در انتخابات مشارکت سیاسی دارند با همکاری در اجرای طرح‌های عمرانی و توسعه ای نیز مشارکت اجتماعی خود را به نمایش می‌گذارند.

سرپرست فرمانداری تکاب با بیان اینکه مدیریت مطلوب در شهر و روستاها نیازمند همکاری گسترده مردم است، ادامه داد: اجرای طرح‌های عمرانی در مناطق روستایی از سوی دولت هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری برای تحقق توسعه پایدار به‌شمار می‌رود.

بخشدار تخت‌سلیمان نیز در این مراسم گفت: طرح های قابل افتتاح در این بخش شامل اجرای طرح هادی در ۲۵ روستا و احداث و ساماندهی بوستان شهری تازه‌کند نصرت‌آباد افتتاح می شود که برای تکمیل آنها ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده‌است.

ابوالفضل بدخشی افزود: برای اجرای طرح هادی در ۲۵ روستای بخش تخت سلیمان بیش از ۱۰ کیلومتر جدول‌گذاری و ساماندهی معابر انجام و طرح احداث و ساماندهی بوستان شهری نصرت‌آباد نیز در سطح سه هزار مترمربع اجرا شده است.

وی بیان کرد: عملیات اجرای طرح هادی از نیمه اول اردیبهشت ماه امسال در روستاهای بخش تخت سلیمان آغاز شده و اجرای طرح هادی در ۲۰ درصد روستاها در حال اجراست.

شهردار تازه کند نصرت‌آباد نیز در این مراسم گفت: عملیات تسطیح و ساماندهی کوچه ها و معابر این شهر جدید با همکاری شرکت‌های خدمات رسان در حال انجام بوده و بیش از پنج میلیارد ریال طرح عمرانی بدون ایجاد بار مالی برای دولت در این شهر اجرا شده است.

خیرالله رحیمی افزود: تاکنون ۲ هزار متر لوله گذاری آب، یکهزار و ۲۰۰ متر جدولگذاری، ۵۰۰ مترمربع سنگ‌فرش ایجاد فضای سبز در سطح سه هزار هکتار در معبر عمومی شهر جدید التاسیس تازه کند نصرت‌آباد اجرا شده است.

مدیر جهادکشاورزی تکاب نیز در آیین بهره برداری از طرح‌های کشاورزی این شهرستان در روستای امین آباد گفت: طرح آبیاری تحت فشار در سطح ۴۳ هکتار از اراضی کشاورزی و باغ‌های روستای امین آباد با سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه اجرا شده که ایجاد اشتغال مستقیم برای ۳۰ نفر و اشتغال غیر مستقیم برای ۶۰ نفر را به‌دنبال داشته است.

رضا افشاری نژاد اظهارداشت: همچنین طرح اجرای پوشش بتنی کانال آب کشاورزی در سطح ۱۳۰ هکتار از اراضی زراعی روستای "گوله گوله" بخش تخت‌سلیمان با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه امروز به بهره برداری رسید.