همزمان با سفر وزیر آموزش و پرورش به آذربایجان غربی؛

عملیات احداث ۲۹ کلاس درس در تکاب آغاز شد

عملیات احداث ۲۹ کلاس درس در تکاب آغاز شد
همزمان با سفر وزیر آموزش و پرورش به آذربایجان‌غربی عملیات اجرایی احداث ۲۹ کلاس درس در مناطق شهری و روستایی تکاب با ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان محلی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد.

فرماندار تکاب در آیین کلنگ‌زنی این واحدهای آموزشی خیّرساز که در مدرسه دخترانه خدیجه کبری(س) این شهرستان برگزار شد گفت: ۹۵ میلیارد ریال از اعتبار لازم برای احداث این تعداد کلاس درس از محل اعتبارهای دولتی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و ۳۵ میلیارد ریال آن نیز توسط ۲ نفر از خیّران مدرسه‌ساز تامین شده‌است.

امیر ستوده‌فر افزود: این تعداد کلاس درس در قالب هفت طرح مدرسه‌سازی شامل مدرسه ۱۰ کلاسه شهر تکاب، پنج باب مدرسه سه کلاسه در روستاهای "قینرجه"، "احمدآباد علیا"، "چهارطاق"، "آقدره علیا" و "بابانظر" از توابع بخش تخت سلیمان و یک باب مدرسه چهار کلاسه در روستای "اغولبیک" بخش مرکزی احداث و با مشارکت خیّران مدرسه‌ساز در اختیار مجموعه آموزش و پرورش این شهرستان قرار خواهدگرفت.

وی بیان کرد: این تعداد واحد آموزشی در مجموع در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۶۰۰ متر مربع ساخته خواهد شد و مشارکت در هزینه ساخت ۲۵ کلاس درس توسط یک خیّر مدرسه ساز و چهار کلاس نیز توسط خیّر دیگر تعهد شده‌است.

فرماندار تکاب اظهار داشت: خیّران مدرسه‌ساز نقش بی‌بدیل و ماندگاری در توسعه فضاهای آموزشی در مناطق مختلف کشور از جمله شهرستان تکاب ایفا کرده‌اند و کارهای نیکوکارانه آنان در عرصه مدرسه سازی جاودانه شده ‌است.