فرماندار:

برگزاری ۶ مراسم عروسی در تکاب متوقف ‌شد

برگزاری ۶ مراسم عروسی در تکاب متوقف ‌شد
فرماندار تکاب گفت: تیم‌های نظارت ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا در راستای اجرای مصوبه‌های وضعیت قرمز شیوع بیماری کووید ۱۹ در ۲ روز گذشته از برگزاری ۶ مراسم عروسی در مناطق مختلف این شهرستان جلوگیری کردند.

امیر ستوده‌فرافزود: این مراسم عروسی در تالارها و محوطه‌های باز نزدیک منازل‌ مسکونی برگزار می شد که با حضور و هشدار دستگاه های اجرایی عضو ستاد کرونا این شهرستان، برگزاری آنها متوقف و از ازدحام جمعیت در آن جلوگیری شد.

وی بیان کرد: همچنین به دنبال اعلام وضعیت قرمز شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا طی ۲ روز گذشته یک باب تالار پذیرایی و چهار آرایشگاه زنانه متخلف که مصوبات ستاد کرونا را نادیده گرفته و فعالیت واحد صنفی خود را تعطیل نکرده بودند، پلمب شد.

فرماندار تکاب با بیان اینکه با متخلفان و صنوف‌ مشمول جدول گروه های شغلی ۲، سه و چهار که فعالیت خود را تعطیل نکرده‌اند با عنوان تهدید علیه بهداست عمومی برخورد قضایی خواهد شد، اظهار داشت: محدودیت و ممنوعیت‌های شدید در خیابان ها و معابر عمومی پُرتردد شهر تکاب اعمال و با خودروهای با پلاک غیربومی که در داخل شهر تردد می کنند به‌طور جدی برخورد می‌شود.

ستوده‌فر، با اشاره به اینکه شریان‌های اصلی رفت و آمد شهر تکاب در ساعت‌های شلوغ و پُرتردد جهت جلوگیری از ازدحام جمعیت و خودروها مسدود می‌شود ادامه ‌داد: اکیپ‌های نظارتی ستاد مقابله با بیماری کووید-۱۹ شامل فرمانداری، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان، اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف به صورت دائمی و شبانه روزی بر نحوه اجرای پروتکل های بهداشتی و روند تعطیلی صنوف مربوط به گروه های شغلی ۲، سه و چهار نظارت می کنند و با متخلفان و اصنافی که به فعالیت خود همچنان ادامه دهند برخورد خواهند کرد.

تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است که از دی ماه سال گذشته تاکنون در وضعیت نارنجی و زرد بیماری کووید ۱۹ بود اما طبق اعلام وزارت بهداشت از روز، چهارشنبه هفته گذشته پس از گذشت ۱۰۰ روز دوباره در شرایط قرمز کرونایی قرار گرفت.