به مناسبت دهه فجر؛

۲۴ طرح مختلف در تکاب افتتاح و کلنگ‌زنی شد

۲۴ طرح مختلف در تکاب افتتاح و کلنگ‌زنی شد
هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی، ۱۵ طرح عمرانی، کشاورزی، خدماتی و برق‌رسانی به ارزش ۹۲ میلیارد ریال در تکاب افتتاح و عملیات اجرایی ۹ طرح مدرسه سازی نیز در این شهرستان آغاز شد.

فرماندار تکاب  در آیین بهره برداری از این طرح‌ها گفت: سردخانه هزار تُنی که یکی از اصلی‌ترین نیازهای بخش کشاورزی این شهرستان به شمار می‌رود، با ۴۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری در شهرک صنعتی تکاب احداث شده و یکی از این طرح هاست.

امیر ستوده‌فر با بیان اینکه با بهره‌برداری از این سردخانه برای ۱۰ نفر زمینه اشتغال پایدار فراهم شده است افزود: در فاز دوم این سردخانه ظرفیت آن تا ۲ هزار و ۸۰۰ تُن افزایش خواهدیافت و در فاز سوم آن نیز صنایع بسته بندی راه‌اندازی می‌شود.

فرماندار تکاب ادامه‌ داد: همچنین به مناسبت دهه فجر پنج طرح کشاورزی شامل اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در اراضی زراعی ۶ روستا به مساحت ۲ هزار متر مربع با ۹ میلیارد ریال هزینه مورد بهره برداری قرارگرفت.

ستوده‌فر بیان‌کرد: به همین مناسبت هفت طرح برق رسانی و توسعه شبکه برق شهری و روستایی نیز در مناطق مختلف تکاب با ۴۰ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری رسید.

وی اظهارداشت: بهره برداری از طرح آب رسانی به روستای "قزقاپان سنگ" از توابع بخش تخت سلیمان تکاب با یک میلیارد ریال هزینه و میزان بهره منده برای ۳۲۹ خانوار و طرح خدماتی و آموزشی  مرکز آموزش فنی و حرفه ای جوار کارگاهی با ظرفیت ارائه خدمات به ۵۰۰ نفر از کارگران و کارکنان معدن طلای آقدره تکاب نیز از دیگر طرح های افتتاحی در این شهرستان است.

همچنین در سومین روز از دهه فجر عملیات اجرایی احداث ۳۸ کلاس درس در قالب ۹ طرح مدرسه سازی در مناطق شهری و روستایی تکاب با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان محلی آغاز شد.

آیین کلنگ‌زنی این تعداد واحد آموزشی به صورت همزمان در مدرسه امام خمینی (ره) برگزار شد که شامل ۲ واحد آموزشی ۱۰ و ۹ کلاسه شهری و هفت باب مدرسه در روستاهای تکاب است که از محل اعتبارات دولتی و مشارکت خیّران مدرسه ساز احداث خواهد شد.