به مناسبت گرامیداشت هفته دولت؛

۶ طرح عمرانی و کشاورزی در تکاب به بهره‌برداری رسید

۶ طرح عمرانی و کشاورزی در تکاب به بهره‌برداری رسید
۶ طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی با ۲۷ میلیارد ریال هزینه در نخستین روز از هفته دولت با حضور فرماندار و مسوولان محلی در روستاهای بخش تخت سلیمان تکاب به بهره برداری رسید.

 فرماندار تکاب در آیین بهره‌برداری از این طرح‌ها در روستای «چراغتپه سفلی» گفت: طرح بهسازی و آسفالت محور روستایی چراغتپه به طول سه کیلومتر با ۶ میلیارد ریال هزینه اجرا شده که با بهره برداری از آن، دسترسی به آبشار و آبگرم روستای هدف گردشگری «قینرجه» تسهیل شده است.

محمود زمانی افزود: طرح آبرسانی به روستای «انگورد» و طرح راه‌اندازی سامانه نقطه‌ای بهبود کیفیت آب شرب روستایی در هفت روستای بخش تخت سلیمان نیز با ۱۷ میلیارد ریال هزینه امروز افتتاح شد.

وی بیان کرد: برای احداث شبکه آبرسانی به این روستا پنج کیلومتر شبکه توزیع و ۱۱ کیلومتر شبکه انتقال احداث و سه دهنه چشمه نیز بهسازی شده که با بهره برداری از آن ۲۰۰ خانوار روستایی از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

وی ادامه داد: به همین مناسبت بهره‌برداری از ۱۱ سامانه نقطه‌ای بهبود کیفیت آب شرب نیز در هفت روستای چراغتپه سفلی، چراغتپه علیا، آلوچالو علیا و سفلی، قزقاپان، آقدره و زرشوران از توابع بخش تخت سلیمان نیز آغاز شد که با اجرای این طرح بیش از ۸۵۰ خانوار روستایی از آب شرب سالم بهره‌مند شده و کیفیت آب مصرفی در این روستاها با حذف مواد سمی و املاح مضر توسط سامانه‌های نقطه‌ای ارتقا یافت.

وی اظهار داشت: ۳ طرح آبیاری تحت فشار در سطح ۱۰ هکتار از باغ‌های میوه روستاهای نصرت‌آباد بخش تخت سلیمان، بدرلو و کوتان علیا از توابع بخش مرکزی این شهرستان نیز با بیش از چهار میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

«زمانی» با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی در تکاب افزود: توسعه روستاها زیربنای توسعه همه‌جانبه این شهرستان به شمار می‌رود و برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در روستاها مشارکت روستاییان با دستگاه‌های اجرایی ضروری است.

به همین مناسبت همچنین ۴۰ واحد مسکونی مقاوم‌سازی شده با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با پرداخت هفت میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در مناطق روستایی تکاب واگذار شد.

همزمان با هفته دولت، امسال ۳۲ طرح مختلف عمرانی و زیربنایی، کشاورزی، صنعتی و خدماتی با ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات دولتی به بهره‌برداری می‌رسد و ۲ طرح آموزشی نیز کلنگ‌زنی خواهد شد.