فرماندار تکاب:

احساس مسوولیت معلمان در دوران کرونا ستودنی است

احساس مسوولیت معلمان در دوران کرونا ستودنی است
فرماندار تکاب گفت: احساس مسوولیت و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر معلمان در دوران شیوع ویروس کرونا در تاریخ آموزش و پرورش کشور ستودنی و بی نظیر است.

امیر ستوده فر در آیین تجلیل از معلمان نمونه تکاب افزود: معلمان و کادر آموزشی مدارس در دوران شیوع بیماری کووید ۱۹ با تحمل سختی های فراوان اجازه ندادند روند آموزش و تحصیل دانش آموزان تعطیل شود که این امر ماندگار است.

وی بیان کرد: محدودیت های دوران کرونایی سختی‌های فعالیت معلمان را افزایش داد اما با تلاش‌های آنان فرآیندهای آموزشی در فضای مجازی به نحو مطلوب ادامه یافت.

فرماندار تکاب با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی مطهری اظهار داشت: تفکر و اندیشه شهید مطهری نقش بسیار ویژه‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی داشت.

وی ادامه‌ داد: امروز نیز تلاش‌های معلمان در عرصه تعلیم و تربیت باید معطوف به اندیشه‌های شهید مطهری باشد تا شاهد تعمیق و گسترش معنویت در جامعه و پیشرفت و توسعه واقعی بر مبنای این اندیشه‌ها باشیم.

امام جمعه تکاب نیز در این مراسم با گرامیداشت شب‌های قدر و تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت علی (ع) گفت: شهید مطهری از متفکران بزرگ جهان اسلام و از افتخارات امت اسلامی به شمار می‌رود.

حجت الاسلام علی رحیمی با بیان اینکه دشمنان به دنبال حذف اندیشه دینی در کشور هستند، افزود: مبانی علمی و فرهنگی انقلاب اسلامی برگرفته از آثار و اندیشه‌های شهید مطهری است.

وی با اشاره به فضیلت های علم و جایگاه معلم در دین مبین اسلام بیان کرد: جایگاه و امتیاز ویژه ای که معلم در جامعه اسلامی دارد، یک نعمت بزرگ محسوب می شود و عموم مردم به معلم نگاه تکریمی و احترام‌آمیز دارند که نشانه منزلت اجتماعی معلمان در مکتب اسلام است.

سجاد نعمتی، سرپرست مدیریت آموزش و پرورش تکاب نیز در این مراسم گفت: ۸۶ درصد معلمان و کادر آموزشی مدارس این شهرستان در شبکه شاد عضو هستند و معلمان تکاب در حالی که سال‌های قبل ۶ ساعت فعالیت آموزشی داشتند در دوران محدودیت های کرونایی بیش از ۱۴ ساعت در فضای مجازی مشغول ارائه واحدهای درسی به دانش آموزان هستند.