فرماندار تکاب از احیا و گسترش ورزش های باستانی تقدیر کرد

فرماندار تکاب از احیا و گسترش ورزش های باستانی تقدیر کرد
فرماندار تکاب گفت: احیا، گسترش و ترویج ورزش های باستانی و زورخانه ای و ترویج فرهنگ پهلوانی به همت پیشکسوتان این رشته در این شهرستان اقدامی ارزشمند و شایسته تقدیر است.

علی مکرمی در دیدار با جمعی از باستانی کاران و پیشکسوتان و فعالان ورزش‌های زورخانه ای تکاب با تبریک هفته ترویج فرهنگ پهلوانی و قدردانی از زحمات باستانی کاران این شهرستان گفت: ورزش باستاتی نمایانگر فلسفه اصلی و وجودی ورزش در جامعه اسلامی است که باید بیش از گذشته ترویج شود.
وی افزود: ترویج فرهنگ پهلوانی و توسعه ورزش‌های باستانی و زورخانه ای در تکاب اقدامی ماندگار بوده و با تلاش باستانی کاران محقق شده است.
وی اظهار داشت: توسعه ورزش‌های باستانی در تکاب موجب ترویج فرهنگ جوانمردی، نشر ارزش‌های اخلاقی در عرصه ورزش و ترویج فرهنگ پهلوانی در میان جوانان می‌شود که امیدواریم روز به روز شاهد گسترش این ورزش در تکاب باشیم.
فرماندار تکاب با بیان اینکه بزرگ منشی باستانی کاران از فضیلت‌های اخلاقی در ورزش است، اظهار داشت: نباید رشته‌های باستانی و زورخانه ای به فراموشی سپرده شود بلکه ورزشکاران و پیشکسوتان این رشته به همت مسؤولان ورزشی باید جوانان را برای فعالیت در هیأت ورزش‌های زورخانه ای تشویق و ترغیب کنند.
مکرمی ادامه داد: فعالیت در رشته ورزش‌های باستانی و زورخانه ای نباید فقط محدود به رده‌های سنی بالا و پیشکسوتان باشد بلکه لازم است جوانان و نوجوانان نیز در این رشته پیشگام شوند و این ورزش و ارزش‌های اخلاقی آن و فرهنگ پهلوانی را ترویج کنند.