۴۳.۳ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز مدارس تکاب اختصاص یافت

۴۳.۳ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز مدارس تکاب اختصاص یافت
فرماندار تکاب گفت: ۴۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی برای احداث، توسعه و تجهیز واحدهای آموزشی این شهرستان تخصیص یافت که امسال در مناطق شهری و روستایی هزینه خواهد شد.

 محمود زمانی  در جلسه شورای آموزش و پرورش تکاب افزود: این میزان اعتبار در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان تصویب شده و با استفاده از آن مدارس جدید در مناطق روستایی احداث، فضای‌های آموزشی تجهیز و ساماندهی و طرح‌های هوشمندسازی و استانداردسازی سامانه حرارتی مدارس نیز اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: اعتبارات تخصیص یافته به بخش آموزش تکاب ۱۰ درصد کل اعتبارات توزیع شده در کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان بین دستگاه‌های اجرایی را تشکیل می‌دهد که نشانگر اهمیت تامین به موقع بودجه طرح‌های آموزشی در این شهرستان است.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس تا چند هفته آینده ادامه داد: آموزش و پرورش تکاب ضمن آمادگی برای آغاز پرنشاط سال تحصیلی جدید، زیباسازی محوطه مدارس، سرویس حمل و نقل دانش‌آموزان و حضور فعال کارشناسان بهداشت و سلامت در مدارس را پیگیری کند.

زمانی اظهار داشت: برای داشتن مدرسه‌ای خوب و دانش‌آموزان با کیفیت باید پژوهش محوری و داشتن فرصت مطالعاتی برای معلمان در دستور کار مدیران مدارس قرار گیرد و شورای آموزش و پرورش ارتباط تنگاتنگی با شورای معلمان مدارس داشته باشد.

وی با تاکید بر اهمیت مسئله مشارکت دانش‌آموزان در توسعه فعالیت‌های آموزشی گفت: آموزش و پرورش تاثیر مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و باید نقش فعال‌تری در زمینه استفاده بهینه و مطلوب دانش‌آموزان از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ایفا کند.

فرماندار تکاب با اشاره به کسب رتبه‌های برتر توسط داوطلبان این شهرستان در کنکور سراسری اظهار داشت: تکاب از لحاظ نیروی انسانی فرهیخته و سرمایه علمی و آموزشی از شهرهای غنی استان به شمار می‌رود.

در پایان این جلسه از رتبه‌های برتر کنکور سراسری در این شهرستان نیز تجلیل شد.