همزمان با دهه فجر؛

25 طرح عمرانی در تخت سلیمان تکاب به بهره برداری رسید

25 طرح عمرانی در تخت سلیمان تکاب به بهره برداری رسید
همزمان با دهه مبارک فجر 25 طرح عمران روستایی با 60 میلیارد ریال هزینه در بخش تخت سلیمان تکاب با حضور فرماندار و جمعی از مسوولان به بهره برداری رسید. 🌹کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد دهه فجر ۱۳۹۷ 🌹 ( روابط عمومی فرمانداری تکاب)

فرماندار تکاب در آیین بهره برداری از طرح های عمران روستایی تخت سلیمان در روستای «گوی آغاج» این شهرستان گفت: توسعه و آبادانی روستاها و مناطق محروم در سایه انقلاب اسلامی به دست آمده است.

علی مکرمی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی قابل مقایسه با دوران پیش از انقلاب نیست و امروز شاهد تقویت زیرساخت های عمرانی در روستاها هستیم، افزود: اتحاد و همدلی شیعه و سنی از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی است که زمینه ساز توسعه کشور به شمار می رود.

وی ادامه داد: افتتاح 45 طرح عمرانی، بهداشتی و آموزشی در تکاب در ایام دهه فجر نشانه توجه ویژه نظام و تلاش دولتمردان در راستای توسعه مناطق محروم است.

فرماندار تکاب بیان کرد: به برکت انقلاب اسلامی چهره روستاها و مناطق محروم کشور از جمله تکاب نسبت به اوایل انقلاب بسیار متحول شده و زیرساخت های مورد نیاز روستاها تامین شده است.

بخشدار تخت سلیمان نیز در این مراسم گفت: برای افتتاح و بهره برداری از طرح های عمران روستایی در این بخش 60 میلیارد ریال هزینه شده که موجب تقویت زیرساخت های روستایی تکاب شده است.

صیاد شیرمحمدی افزود: اجرای طرح های گردشگری، طرح های هادی و مسیرگشایی، آسفالت معابر عمومی روستاها، احداث مرکز بهداستی و درمانی، احداث پل و خط انتقال و شبکه آب شرب روستایی، توسعه و بهسازی مجتمع آب گرم تخت سلیمان از مهمترین طرح های قابل افتتاح بخش تخت سلیمان به شمار می رود.

وی بیان کرد: این طرح های عمرانی در 15 روستای بخش تخت سلیمان اجرا شده و با بهره برداری از آنها بیش از هشت هزار نفر از جمعیت این بخش از امکانات و خدمات زیربنایی مناسب بهره مند شدند.

شیرمحمدی ادامه داد: طرح آسفالت خیابان ها و معابر عمومی روستای گوی آغاج بخش تخت سلیمان به طول یک و نیم کیلومتر با پنج میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات دولتی و مشارکت بنیاد مسکن اجرا و تکمیل و موجب آبادانی و توسعه این روستا شده است.

بخشدار تخت سلیمان گفت: در یک سال گذشته بیش از هشت کیلومتر طرح هادی، ساماندهی و مسیرگشایی خیابان و جدولگذاری در روستاهای تخت سلیمان اجرا و 2 دهنه پل نیز احداث شده است.

شیر محمدی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته به منظور تجهیز امکانات در روستاهای تخت سلیمان، یک دستگاه خودروی نیمه سنگین صنعتی جمع آوری زباله در روستای «احمدآباد سفلی» و یک دستگاه خودروی سبک آتش نشانی در روستای «قزقاپان سنگ» با 2 میلیارد ریال هزینه خریداری شده و در اختیار دهیاری های این روستاها قرار گرفته است.

وی گفت: برای توسعه خدمات گردشگری در روستای هدف گردشگری «قینرجه» تکاب نیز بیش از 2 میلیارد ریال هزینه شده که با صرف این اعتبار طرح های روشنایی آبشار قینرجه، احداث آلاچیق و ساماندهی چشمه اجرا شده است.

بخشدار تخت سلیمان بیان کرد: امروز همچنین عملیات اجرایی احداث مجتمع آب شرب روستای زرشوران تخت سلیمان با 12 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

شیرمحمدی گفت: با تکمیل و بهره برداری از این طرح آب رسانی بیش از 400 خانوار روستایی در روستاهای زرشوران، آلوچلو سفلی، آلوچلو علیا و بابانظر از توابع بخش تخت سلیمان از نعمت آب شرب بهداشتی بهره مند خواهند شد.