فرماندار:

هفت طرح راهسازی در تکاب اجرا می شود

هفت طرح راهسازی در تکاب اجرا می شود
فرماندار تکاب گفت: عملیات اجرایی هفت طرح ساخت، توسعه و بهسازی جاده های بین شهری و روستایی این شهرستان با اعتباری بالغ بر 966 میلیارد ریال به زودی آغاز می شود.

علی مکرمی روز سه شنبه در جلسه بررسی طرح های عمرانی نیمه تمام تکاب افزود: طرح احداث جاده در محور تکاب - دندی به طول 25 کیلومتر و طرح توسعه و ساخت محور تکاب - شاهین دژ به طول 17 کیلومتر از مهمترین طرحز های جاده ای این شهرستان است که با پایان فصل سرما و تا چند روز آینده وارد فاز عملیاتی خواهد شد.
وی با بیان اینکه وضعیت نامناسب محورهای مواصلاتی از مهمترین مشکلات تکاب به شمار می رود، اظهار داشت: برای احداث قطعه اول جاده در محور تکاب - دندی از سه راهی پهلوان تا روستای احمدآباد سفلی 670 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته که با مشارکت شرکت ساخت و توسعه وزارت راه و شهرسازی اجرا خواهد شد.
وی گفت: با تکمیل و بهره برداری از این طرح علاوه بر کاهش مسافت و بهبود وضعیت راه دسترسی تکاب به استان های زنجان و تهران، ارتباط گردشگران با مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان نیز تسهیل می شود.
فرماندار تکاب ادامه داد: همچنین عملیات احداث جاده در محور جدید تکاب - شاهین دژ در جنوب آذربایحان غربی به طول 17 کیلومتر با 17 میلیارد ریال اعتبار تا ماه های آینده تکمیل خواهد شد و برای لکه گیری و روکش آسفالت این محور در محدوده «گوی آغاج تا ترمکچی» به طول 10 کیلومتر نیز بیش از 40 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.
مکرمی بیان کرد: اجرای طرح های روکش آسفالت محور تکاب - بیجار به طول هشت کیلومتر و محور تکاب - کرفتو به طول چهار کیلومتر با 26 میلیارد ریال اعتبار در روزهای آینده آغاز خواهد شد.
وی گفت: برای بهسازی و آسفالت بخشی از جاده گردشگری و راه دسترسی تکاب به روستای هدف گردشگری قینرجه به طول سه کیلومتر نیز 60 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که امسال برای اجرای این طرح جاده ای هزینه خواهد شد.
وی اضافه کرد: راه دسترسی سه روستای دورافتاده اقماری آقدره در بخش تخت سلیمان نیز با مشارکت کارخانه طلای آقدره و تخصیص قیر از سوی اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی امسال بهسازی و آسفالت می شود.
فرماندار تکاب بیان کرد: ادارات و دستگاه های اجرایی، پیمانکاران و مجریان پروژه ها نسبت به تسریع در اجرای طرح های جاده ای این شهرستان اقدام کنند تا در فصل کاری مناسب طرح های جاده ای این شهرستان طبق برنامه پیشرفت کرده و تکمیل شود.
مکرمی با بیان اینکه ادارات و پیمانکاران برای اجرای به موقع و تکمیل طرح های راهسازی و بهسازی جاده های تکاب با جدیت عمل کرده و فصل کاری را از دست ندهند، ابراز امیدواری کرد که تا 6 ماه آینده با اجرای این طرح ها، وضعیت جاده ها و محورهای مواصلاتی تکاب متحول شده و بهبود یافته و بخش عمده ای از مشکلات زیرساختی این شهرستان در حوزه جاده ها و محورهای مواصلاتی رفع شود.