عزم جدی مدیران استانی و شهرستانی برای توسعه و اشتغال در تکاب

امضای تفاهم نامه همکاری ایجاد اشتغال بین مدیرکل کار آذربایجان غربی و فرماندار تکاب

امضای تفاهم نامه همکاری ایجاد اشتغال بین مدیرکل کار آذربایجان غربی و فرماندار  تکاب
هفتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آذربایجان غربی با موضوع بررسی راهکارها و تشریح برنامه های توسعه و اشتغال در تکاب با حضور فرماندار این شهرستان و ۱۰ نفر از مدیران کل استانی در فرمانداری تکاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تکاب، در این جلسه که دومین جلسه ستاد توسعه تکاب نیز محسوب می شود محورهای ایجاد اشتغال بر اساس ظرفیت های محلی مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین برای اولین بار تفاهم نامه همکاری بین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی و فرماندار تکاب به عنوان برنامه ای اجرایی و عملیاتی به منظور توسعه و ایجاد اشتغال و کارآفرینی در این شهرستان امضا شد که بر اساس آن مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی برای اولین بار در این شهرستان راه اندازی و طرح توسعه کاروزی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز اجرا خواهد شد.

بر اساس این تفاهم نامه همچنین تسهیلات ارزان قیمت برای راه اندازی مشاغل خانگی و توسعه اشتغال در مناطق روستایی پرداخت و آموزش های لازم کارآفرینی برای جامعه هدف این شهرستان ارائه می شود.

این تفاهم نامه زمینه اجرای طرح های مختلف در حوزه امور اجتماعی از جمله رفع بی سوادی و کم سوادی نیروی کار، توانمند سازی نخبگان را فراهم خواهد کرد و با اجرای مفاد این تفاهم نامه همکاری، کمیته ارائه خدمات بیمه ای کارگران و تعاونی توسعه و عمران شهرستان تکاب نیز فعال خواهند شد و احداث ورزشگاه کارگران و استخدام نیروی کار نیز در دستور کار قرار می گیرد.