فرماندار تکاب: خاطرات آزادگان مستندسازی و منتشر شود

فرماندار تکاب: خاطرات آزادگان مستندسازی و منتشر شود
فرماندار تکاب گفت: خاطرات آزادگان از دوران مبارزه و اسارت با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران جمع‌آوری و مستندسازی شده و به‌منظور آگاهی نسل جوان انقلاب منتشر شود.

امیر ستوده‌فر در مراسم تجلیل از آزادگان تکاب که به مناسبت ۲۶ مرداد ماه سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی برگزار شد با تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) افزود: جمع‌آوری و انتشار خاطرات آزادگان از روزهای سخت اسارت و مقاومت و ایستادگی آنان در برابر جنایت‌های دشمن بعثی برای زنده نگاه‌داشتن و انتقال ارزش‌های دوران دفاع مقدس به جوانان و نوجوان ضروری است.

وی با بیان اینکه یادآوری و بیان مکتوب و مستند خاطرات و تجربه های ناب آزادگان از دوران دفاع مقدس و روزهای اسارت در چنگال دشمن بعثی برای آیندگان و نسل‌های بعدی کشورمان زندگی بخش و سرنوشت ساز خواهد بود اظهار داشت: شجاعت، فداکاری و جان‌فشانی آزادگان با کلام فعلی ما قابل بیان نیست اما شنیدن و خواندن خاطرات از خودگذشتگی آزادگان از زبان خودشان می‌تواند به بازشناسی حوادث افتخارآمیز جنگ تحمیلی کمک کند.

فرماندار تکاب با اشاره به اینکه ملت ایران مرهون ایثارگری‌های شهدا، جانبازان و آزادگان دوران دفاع مقدس است بیان کرد: آزادگان سرافراز با ایمان و اخلاص قوی به جبهه‌های نبرد علیه دشمن بعثی و گروهک های ضد انقلاب اعزام شدند و با فداکاری و مقاومت خود در دوران اسارت در برابر دشمنان سرتعظیم فرود نیاوردند و ندای پیروزی سردادند.

ستوده‌فر با بیان اینکه آزادگان چشم و چراغ ملت ایران هستند ادامه داد: بدون ایمان قوی و خالصانه رزمندگان اسلام و آزادگان مقاومت و پیروزی کشورمان در برابر دشمن بعثی که از سوی قدرت‌های بزرگ حمایت می‌شد و از فناوری‌ها و تجهیزات روز دنیا برخوردار بود ممکن و میسر نمی‌شد.

وی اضافه کرد: توسل به مکتب عاشورا و تاسی از قیام امام حسین(ع) الگوی جاودانه و مسیر پیروزی ملت ایران در دوران دفاع مقدس بود و امروزه ملت‌های آزادی‌خواه جهان برای مبارزه با ظلم و استبداد و ایستادگی در برابر قدرت های استکباری از مکتب امام حسین(ع) بهره می‌گیرند که این مسئله موجب افتخار مسلمانان است.

فرماندار تکاب: خاطرات آزادگان مستندسازی و منتشر شود

در این مراسم فرماندار تکاب با اهدا لوح سپاس، هدیه و یک جلد کتاب سخنان "حسین بن علی از مدینه تا کربلا" نوشته آیت الله محمد صادق نجمی از ۶ نفر از آزادگان این شهرستان تجلیل و قدردانی کرد.